Projekty

Příměstské technické tábory pro děti

Školství Technika a řemesla

Hravou a zajímavou formou chceme dětem přiblížit technické obory a v rámci příměstských technických táborů jim nabídnout možnost si vyzkoušet svoji šikovnost a zručnost.

Cíl projektu

Hravou a zajímavou formou chceme dětem přiblížit technické obory a v rámci příměstských technických táborů jim nabídnout možnost si vyzkoušet svoji šikovnost a zručnost. Navazujeme na pilotní příměstský tábor z roku 2017 a na další úspěšné tábory z roku 2018 a 2019.  Našim cílem je hravou a zajímavou formou přiblížit techniku, technické vzdělávání a technické obory.

Pro děti od 7 do 15 let (žáci základních škol) jsou v rámci technických táborů připraveny exkurze do firem či se setkání s odborníky z firem, s kterými bude možné nejen promluvit, ale také vyzkoušet si připravené technické ukázky, seznámit se s výrobky či si případně vyrobit konkrétní výrobek. Nebudou chybět ani hry a úkoly na podporu zručnosti.

Tato zážitková podoba aktivit formuje a připravuje žáky na další budoucí povolání. V předchozích letech se ukázalo, že náš koncept příměstských technických táborů záživnou formou je pro žáky a jejich rodiče velice zajímavý a přínosný a prohlubuje znalosti a dovednosti žáků.

 

V rámci projektu proběhne na území Jihočeského kraje a ve spolupráci s Domy dětí a mládeže:

  • 8 jarních příměstských technický tábor
  • 3 letní příměstské technické tábory
  • 1 podzimní příměstský technický tábor

Zdroje financování

Projekt je realizován za finanční podpory Jihočeského kraje v rámci Dotačního programu Podpora technického vzdělávání.

Název projektu: Příměstské technické tábory (Technika mě baví) 2019 - 2020
Realizace od–do: Říjen 2019 - Červenec 2020
Stav: Po realizaci
Kontakt:
Ing. Dana Feferlová
feferlova@jhk.cz
+420 608 572 263
Číslo projektu: 449-01-008/19
Sdílet projekt:

Související články

Zpět