Události

Aktuální otázky pracovního práva v roce 2022

Vhodné pro
Zaměstnavatele Majitele a jednatele Personalisty
Nabízený seminář má za cíl  seznámit Vás s aktuálními problémy a novinkami v pracovněprávních otázkách v roce 2022.
 

Program

 1. Dovolená - V první části semináře společně projdeme výpočty dovolené. Podíváme se např. na výpočty dovolené při změně úvazku v průběhu roku, u zkrácených úvazků či na prodloužení dovolené a další.)
 2. ​Whistleblowing - V nedávné době bylo ukončeno připomínkové řízení ohledně nového návrhu zákona o ochraně oznamovatelů, který má být účinný od 1.7.2023. Společně si projdeme, jaké nové povinnosti pro Vás tento zákon stanoví. Zjistíme, jak zavést vnitřní oznamovací systém, jaké úkoly bude mít příslušná osoba či jak bude fungovat externí oznamovací systém. To vše, abyste se včas stihli připravit.
 3. Zaměstnávání občanů Ukrajiny - Zde si povíme, jak v současné době zaměstnat občana Ukrajiny, který uprchl před válkou a získal dočasnou ochranu. Zjistíte, jaké máte povinnosti při zaměstnávání těchto uprchlíků, jak má vypadat pracovní smlouva uzavřená s tímto uprchlíkem či zda pro Vás může vykonávat práci na základě DPP či DPČ. 
 4. Doručování - Jak správně doručovat zaměstnancům? Na co si dát při doručování pozor? To jsou otázky, na něž společně najdeme odpověď v této sekci školení.
 5. Novinky ve světě pracovního práva - Právo je živé a neustále se vyvíjí, proto si projdeme nejdůležitější novinky a aktuální rozhodnutí soudů v oblasti pracovního práva. Určitě víte, že Vás čekají novinky u DPP a DPČ. Na to se také podíváme. Dozvíte se tak např. o zamýšlených důsledcích Směrnice EU o transparentních podmínkách a předvídatelných pracovních podmínkách, o nátlaku zaměstnavatele na podpis dohody o ukončení pracovního poměru či na to, zda lázeňské léčení spadá do ochranné doby, a řadu dalších. 
 

Podmínky účasti:

 • Účastnický poplatek uhraďte, prosím, bankovním převodem: účet č. 12912613/0300 – variabilní symbol: 16291122
 • Po obdržení Vaší přihlášky od nás obdržíte potvrzení o registraci
 • Daňový doklad Vám bude zaslán po připsání platby na účet
 • Přihlášku můžete stornovat nejpozději 7 dnů před konáním semináře (včetně dnů prac. volna). V tomto případě bude účastnický poplatek vrácen v plné výši
 • Při odhlášení účastníka méně než 7 dnů před akcí účtujeme 100 % částky za kurz
 • Organizace může na seminář dle potřeby vyslat náhradníka
 • Při neúčasti na semináři poplatek nevracíme

Lektor

Mgr. Lucie Demeterová

Poskytuje právní poradenství zejména ve všech otázkách obchodního a pracovního práva, GDPR, nemovitostí a práva duševního vlastnictví s důrazem na právo IT. Podporuje neziskovou organizaci Člověk v tísni, mladé krasobruslařky ve Strakonicích a pomáhá  České advokátní komoře v poskytování bezplatné insolvenční poradny.

 

Datum a čas Úterý 29. 11. 2022
09:00 - 13:00
Přidat do kalendáře
Místo Zasedací místnost ObHK, budova ČSOB, 3.patro
Náměstí Míru 140, Jindřichův Hradec
Cena Pro členy Jhk:
1200 Kč (cena včetně DPH)

Pro ostatní:
1700 Kč (cena včetně DPH)

Kapacita Akce proběhla
Garant akce
Bohdanecká Kateřina
bohdanecka@jhk.cz
+420725562314
Sdílet
Zpět