Jindřichův Hradec

Rada oblasti

Leoš Winkler
AGRO-LA s.r.o.
Regina Ovčíková
Rudolf Koller s.r.o.
Ing. Soňa Nováková
Pollmann CZ s.r.o.
Ing. Hynek Falta
PKD s.r.o.
Ing. Lubor Kasal
Kasalova pila s.r.o.
Michal Švihálek
Hotel Concertino
Hana Krajinová
SIKO-Z s.r.o
Jana Závodská
ProNanoTech s.r.o.
Ing. Josef Nejedlý
Fruko-Schulz s.r.o.

Historie

Oblastní hospodářská komora v Jindřichově Hradci vznikla v dubnu 2001 sdružením dvanácti významných podnikatelských subjektů z Jindřichohradecka. V srpnu 2001 byla otevřena oblastní kancelář Jihočeské hospodářské komory v Jindřichově Hradci. Kancelář sídlí v budově ČSOB na náměstí Míru v J. Hradci a zajišťuje administrativní, organizační, poradenské i jiné služby pro podnikatele.

Členové oblastní hospodářské komory zvolili Radu oblasti Jindřichův Hradec, ve které jsou proporcionálně zastoupeny malé, střední a velké podniky jak z Jindřichohradecka, tak z Dačicka. Rada se schází na svých zasedáních 6x ročně. Dva členové oblasti J. Hradec byli zvoleni do představenstva JHK, jeden zástupce našeho regionu je členem dozorčí rady JHK. 

Oblastní hospodářská komora v Jindřichově Hradci úzce spolupracuje s městy J. Hradec a Dačice. Oblast a podnikatelé Dačicka jsou důležitou a nedílnou součástí Oblastní komory JH.
Spolupráce s městy Jindřichův Hradec a Dačice se datuje od roku 2004, kdy byly podepsány Smlouvy o spolupráci starosty obou měst a zástupců Jihočeské hospodářské komory - oblast Jindřichův Hradec.

Obě smluvní strany ve smlouvách deklarují zájem o prohloubení spolupráce podnikatelské sféry, reprezentované JHK s orgány místních samospráv s cílem posílení ekonomických vztahů. Obě města přispívají finančními částkami, které nejsou zanedbatelné, na provoz oblastní kanceláře v J. Hradci. Představitelé jednotlivých měst se aktivně zapojují do činnosti hospodářské komory a zúčastňují se různých akcí. 

Spolupráce s městy

Jindřichův Hradec

JINDŘICHŮV HRADEC

Jindřichův Hradec leží na řece Nežárce a žije zde přibližně 22 000 obyvatel. Město se může pochlubit bohatou historií, kdy už roku 1293 je poprvé označeno městem a zařadilo se tak mezi nejstarší města v republice. Vládlo zde mnoho prosperujících rodů a vznikla spousta klíčových odvětví např. pivovarnictví a soukenictví, díky kterým bylo město světoznámé, slavné a bohaté. 

http://www.jh.cz

 
Dačice

DAČICE

Město Dačice leží v nejjižnějším cípu Českomoravské vrchoviny na historickém území Moravy, ale patří přesto do Jihočeského kraje. Dačice jsou slavné pro mnoho cenných historických památek, malebné centrum a řadu kulturních festivalů. Také zde vznikl vůbec první kostkový cukr na světě roku 1843, vyroben J. K. Radem.

http://www.dacice.cz