Český Krumlov

Rada oblasti

Hana Spoladore
Czech one Prague s.r.o.
Petr Eliáš
HUCON spol. s r.o.
Anděla Janovská
Anděla Janovská
Ing. Vlastimil Vrána
ČR Beton Bohemia, s.r.o.
Ing. Bohumil Marek
BMMV s.r.o.
Ing. Karel Mach
BENTEX- elektro, s.r.o.
Mgr. Jiří Krba
OKNOTHERM spol. s r.o.
Ing. Milan Kostečka
Kostečka Group s.r.o.
Ing. Otakar Veselý
Kámen a písek spol. s r.o.

Oblastní hospodářská komora (ObHK) v Českém Krumlově je jednou ze čtyř komor, které stály u vzniku Jihočeské hospodářské komory v roce 2001. Jejím hlavním cílem je podporovat firmy a podnikatele na Českokrumlovsku a prosazovat jejich zájmy. Kancelář Oblastní hospodářské komory najdete v budově Městského úřadu, Kaplická ulice, čp. 439, Český Krumlov - 1 patro, číslo dveří: 123.

Komora postupně pronikla do podvědomí nejen podnikatelů, ale celé veřejnosti regionu. K 1. květnu 2012 tvořilo členskou základnu 108 podnikatelských subjektů , v lednu 2014 tvořilo členskou základnu 122 podnikatelských subjektů, které se pravidelně setkávají v průběhu roku. Z členské základny byla na Zasedání členů v březnu 2009 zvolena 9-ti členná rada oblasti, která je složena ze zástupců malých, středních a velkých podniků.

Kancelář připravuje pro podnikatele semináře a školení, informujeme o nově vyhlášených programech podpor, pomáhá najít podnikatelům kontakty v zahraničí a umožňujeme jim zúčastňovat se výstav v ČR a v zahraničí. Jednou ze služeb, které kancelář poskytuje je nabídka právních porad pro podnikatele z obchodního a pracovního práva.

V kanceláři Oblastní hospodářské komory v Českém Krumlově mohou podnikatelé získat prostřednictvím služby Czech Point ověřené výpisy z informačních systémů veřejné správy ČR (např. obchodní rejstřík, živnostenský rejstřík, rejstřík trestů), legalizace podpisů, vidimace dokumentů, služby spojené s datovými schránkami.

Mezi významné akce, které pořádá Oblastní hospodářská komora je každoroční Novoroční setkání spojené s podnikatelským fórem. Velmi žádané a populární jsou také pořádané exkurze do zahraniční automobilky BMW. 

Oblastní hospodářská komora v Českém Krumlově se zapojuje do projektů JHK. 

Spolupráce s městy

Černá v Pošumaví

ČERNÁ V POŠUMAVÍ

Obec Černá v Pošumaví je na levém břehu Lipenského jezera, má 833 obyvatel. Je významným turistickým a rekreačním centrem, jsou zde vynikající podmínky ke koupání, jachting, windsurfing, kitesurfing nebo rybaření. Najdete zde lanové centrum, mini zoo ale i cyklostezky a v zimě přírodní bruslařskou dráhu.

http://www.cernavposumavi.cz

 
Větřní

VĚTŘNÍ

První písemná zmínka o obci je z roku 1347, leží nedaleko města Český Krumlov a v současné době má zhruba 4.200 obyvatel. Obcí protéká Vltava, která je hojně využívána vodáckým sportem. Stejně jako v uplynulých více než sto letech dominuje v obci mezi hospodářskými subjekty současná papírenská akciová společnost. Obcí prochází státní silnice po které se příjemnou šumavskou krajinou dostanete do rekreační oblasti Lipna nad Vltavou.

http://www.obecvetrni.cz

 
Český Krumlov

ČESKÝ KRUMLOV

Český Krumlov je jedno z turisticky nejnavštěvovanějších míst České republiky. Historické jádro města bylo jako významný urbanistický celek roku 1963 prohlášeno městskou památkovou rezervací a roku 1992 společně s areálem státního hradu a zámku zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Český Krumlov se rozkládá v meandrech řeky Vltavy pod vrcholky kopců Šumavského podhůří. Severně od města je chráněná krajinná oblast Blanský les. 

http://www.ckrumlov.info

 
Křemže

KŘEMŽE

Městys Křemže se rozkládá v širokém údolí mezi Blanským lesem s nejvyšší horou Kletí (1084 m n.m.)
a Haberským pohořím s Klukem (741 mn. m.) na levém břehu Křemežského potoka. Podle posledního sčítání zde žije 2404 obyvatel. Městys leží v Chráněné krajinné oblasti Blanský les s přírodními rezervacemi Dívčí Kámen a každoročně o letních prázdninách pořádá Křemežský veletrh. 

http://www.kremze.cz/

 
Horní Planá

HORNÍ PLANÁ

Město Horní Planá leží na svahu levého břehu Lipenské vodní nádrže. Průměrná nadmořská výška Horní Plané je 776 metrů nad mořem.  V současnosti je Horní Planá rychle se rozvíjejícím turistickým střediskem. Lipenská nádrž a Národní park Šumava nabízejí výborné podmínky pro vodní sporty, pěší turistiku i cykloturistiku. V zimě uspokojí upravené běžecké stopy a dostupná lyžařská střediska na Lipně či Hochfichtu v Rakousku i náročnější vyznavače zimních sportů. Příjemným zážitkem je bruslení na zamrzlé přehradě.

http://www.horniplana.cz/

 
Lipno nad Vltavou

LIPNO NAD VLTAVOU

Lipno nad Vltavou je malebná obec v jižních Čechách ležící na levém břehu údolní nádrže Lipno nedaleko přehradní hráze. Investice v posledních letech dosahující více než jedné miliardy korun pro obec znamenala zásadní zlomový okamžik a odrazový můstek, který započal novou budoucnost dnes největšího a nejlépe vybaveného turistického střediska na Šumavě a v celém Jihočeském kraji. Obec je významnou rekreační oblastí. Lipenská nádrž a její okolí umožňuje provozování prakticky všech druhů vodních sportů, turistiky a cykloturistiky. V těsné blízkosti obce se nachází Skiareál Kramolín. 

http://www.lipnonadvltavou.cz/

 
Loučovice

LOUČOVICE

Loučovice je obec s cca 1740 obyvateli ležící v jižním výběžku Jihočeského kraje na řece Vltavě cca 3 km pod lipenskou přehradou, v nadmořské výšce 690 m n.m., v blízkosti státní hranice s Rakouskem. Mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem se nachází jedna z nejobtížnějších vodáckých tratí na světě – Čertovy proudy.

www.loucovice.info