České Budějovice

Rada oblasti

Jaroslav Šebek
NICOTRANS a.s.
Ing. Miroslav Dvořák
Motor Jikov Group a.s.
Ing. Miloslav Kamiš
VISCOFAN CZ, s.r.o.
Dipl. Ing. Miroslav Mühlböck
Monto s.r.o.
Bc. Pavel Sekyra
TranSoft a.s.
Michal Šebek
SGM CB s.r.o.
Ing. Slavoj Dolejš
Dopravní podnik města České Budějovice, a.s.
Jiří Fuka
DOPPLER CZ spol. s r. o.
Ing. Otto Eibl
,,MANE ENGINEERING s. r. o.''

Historie

Oblastní hospodářská komora v Českých Budějovicích je jednou ze čtyř komor, které stály u vzniku Jihočeské hospodářské komory v roce 2001. Oblast České Budějovice má v současné době nejrozšířenější členskou základnu, která zahrnuje více jak 400 podnikatelských subjektů. Řídícím orgánem Oblastní hospodářské komory České Budějovice je Rada oblasti, která je tvořena 13 zástupci malých, středních a velkých podniků - v čele s předsedou Ing. Miloslavem Kamišem.

Aktivity Oblastní kanceláře České Budějovice:

  • organizování a zprostředkování setkání podnikatelů mezi sebou, s představiteli města a kraje, vlády....
  • organizování vzdělávacích aktivit zaměřených na aktuální podnikatelská témata
  • podnikatelské poradenství a informační servis
  • propagace, reklama členských firem
  • spolupráce se zahraničním (aktivně Linec, Pasov, Tver)
  • zprostředkování možnosti tvořit legislativu ČR, připomínkovat návrhy novel a zákonů
  • činnost podnikatelských sdružení a klubů při JHK (stavebnictví, doprava, reality, cestovní ruch, personalisté, IT...)
  • spolupráce s místní správou a samosprávou, MAS  

Oblastní hospodářská komora České Budějovice velmi úzce spolupracuje s městy České Budějovice, Týn nad Vltavou, Trhové Sviny a Nové Hrady. Organizuje setkávání podnikatelů se zástupci těchto měst a pořádá starostenské a primátorské cesty, v rámci kterých navštěvuje významné a zajímavé firmy se zástupci měst. Jejich hlavním cílem je seznámení zástupců měst s realitou ve všech podnikatelských oblastech a problémech, s nimiž se firmy potýkají. Podnikatelům naopak umožňujeme nabídnout podněty, které by obecně zlepšily vztah mezi samosprávou a podnikatelskou veřejností, městy a poskytujeme také možnost diskutovat či připomínkovat nejrůznější aktivity radnice a městského úřadu.

V rámci těchto setkání jsme již navštívili tyto živnostníky a podnikatelské subjekty:

WOZABAL s.r.o., KERN-LIEBERS CR s.r.o., JAIP o.p.s., JOSA s.r.o., KP-INVA s.r.o., TEXR s.r.o., GALILEO Production s.r.o., HEAD SPORT s.r.o., EGE s.r.o., TSE s.r.o., VAKJČ a.s., KOH-I-NOOR a.s., Mosled s.r.o., Realistav a.s., IT SYSTEMS a.s., Groz – Beckert Czech s.r.o., TRANSOFT a.s., LUMEN a.s., VICSOFAN CZ. s.r.o., SOPHIA s.r.o. a MONTO s.r.o., D.I.M. spol. s r.o., PLOJHAR s.r.o., Izoltechnik CZECH České Budějovice s.r.o., Graphite Týn, spol. s r.o., VV&J s.r.o., PROFIMEX, spol. s r.o., STAKOPLAST CZ, spol. s r.o., VAKKOS – vzduchotechnika, spol. s r.o., ASADO, s.r.o., K&T Týn nad Vltavou s.r.o., Ing. Václav Kozel – ZOOINFORMA, RICHMONT – CZ, a.s., Š+H Bohunice s.r.o.,

Spolupráce s městy

České Budějovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE

České Budějovice jsou s 95 tisíci obyvateli největším městem Jihočeského kraje a jeho hospodářským, správním a kulturním centrem. Jsou sídlem několika vysokých škol, veřejných institucí a úřadů. Město píše svou historii od roku 1265, kdy ho založil český král Přemysl Otakara II. jako oporu své moci proti rozvětvenému a vlivnému šlechtickému klanu Vítkovců.

http://www.c-budejovice.cz

 
Týn nad Vltavou

TÝN NAD VLTAVOU

Týn nad Vltavou je malebné jihočeské městečko, které nabízí mnoho turisticky zajímavých památek, jako jsou například náměstí s kostelem sv. Jakuba, budova radnice a budova zámku, v němž sídlí muzeum s velkou sbírkou vltavínů. Rovněž historické jádro města je městskou památkovou zónou. 

http://www.tnv.cz

 
Trhové Sviny

TRHOVÉ SVINY

Město Trhové Sviny bylo vždy střediskem obchodu nejjižnější části Čech, známé hlavně díky svým trhům s dobytkem. Město láká svými památkami v historickém jádru města, které je městskou památkovou zónou. Ve městě se také narodil prezident Dr. Emil Hácha a hudební skladatel Karel Valdauf. Na jeho počest se každoročně koná festival dechové hudby. 

http://www.tsviny.cz

 
Nové Hrady

NOVÉ HRADY

Nové Hrady leží v Novohradských horách poblíž hranic s Rakouskem a pyšní se krásným historickým centrem. Ve středověku bylo město velmi důležitou pevností. Sídlily zde rody Vítkovců a Buquoyů. Nachází se zde také slavné Terčino údolí a přírodní rezervace Červené blato, které jsou hojně navštěvovanými místy lidmi milující čistou přírodu. 

http://www.novehrady.cz

 
Lišov

LIŠOV

Město Lišov, srdce mikroregionu Lišovsko, leží v malebné mírně zvlněné krajině jižních Čech, asi deset kilometrů vzdušnou čarou severovýchodně od Českých Budějovic, na okraji Třeboňské pánve. Městečko se rozkládá na pozvolném východním svahu, podél hlavní silnice vedoucí z Českých Budějovic do Třeboně, v nadmořské výšce 500 m. n .m. Počet obyvatel k 31.12.2015 je 3 206 (+ 1012 obyvatel místních částí).

http://www.lisov.cz/