Žáci ZŠ si vybírali další vzdělávání na Burze…

Žáci ZŠ si vybírali další vzdělávání na Burze škol v Prachaticích

Žáci ZŠ si vybírali další vzdělávání na Burze škol v Prachaticích

V sále Národního domu v Prachaticích se první listopadový den uskutečnila prezentace středních škol a středních odborných učilišť s názvem Burza škol. Více než třicet vystavovatelů zaplnilo sál a žáci základních škol mohli vybírat, ptát se a prakticky si vyzkoušet dovednosti, které se na středních školách vyučují.

O tom, že je důležité si sehnat informace o nabídce středních škol ještě před podáním přihlášky, vypovídá zájem základních škol nejen z Prachatic, ale též z přilehlého Husince, Vlachova Březí nebo Strunkovic nad Blanicí. Potěšující je určitě i zájem firem, které svoje prezentace doplňují o praktickou ukázku z výroby.

Student si může udělat představu, jak bude vypadat jeho budoucí povolání a v jakém oboru může, po skončení studia, najít uplatnění," uvedla Kateřina Třísková, ředitelka Oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory Prachatice a doplnila: „V jeden den a na jednom místě se díky Burze škol účastníci dozví informace nejen o studiu, ale také o podmínkách na škole a mimoškolních aktivitách."

Při výběru střední školy často pomáhají a většinou mají poslední slovo - rodiče. Letošní ročník byl toho důkazem. Zájem ze strany rodičů jsme zaznamenali podstatně výraznější než v předchozích letech. Pokud přijde žák v doprovodu, většinou jejich společné kroky míří cíleně k výstavnímu stánku. O výběru školy mají v tuto chvíli už jasno a potřebují si ověřit konkrétní detaily jako je ubytování na internátu nebo výběr firmy pro praktickou výuku.

Důležité je, aby si naše děti a jejich rodiče udělali představu, jaké možnosti následného studia jsou, co školy nabízejí a jaké budou mít uplatnění na trhu práce.

 

Zdroj: www.prachatickonews.cz, foto: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK

Vydáno: 13.11.2018