V rámci Veletrhu dotačních a inovačních…

V rámci Veletrhu dotačních a inovačních příležitostí se 6. března uskuteční i Jihočeský den vědy

V rámci Veletrhu dotačních a inovačních příležitostí se 6. března uskuteční i Jihočeský den vědy

Ve středu 6. března 2019 se v českobudějovickém hotelu Clarion uskuteční již 3. ročník Veletrhu dotačních a inovačních příležitostí organizovaného agenturou CzechInvest, jehož partnerem se stala i Jihočeská hospodářská komora. Pestrý program přinese nejnovější informace o aktuálních dotačních příležitostech a podporách v rámci České republiky.

Tisková zpráva Jihočeské hospodářské komory, 28. února 2019

V rámci letošního 3. ročníku Veletrhu dotačních a inovačních příležitostí, který se koná již 6. března v hotelu Clarion, bude nově probíhat Jihočeský den vědy, kde se poprvé představí i zástupci vysokých škol a výzkumných organizací," představuje novinku akce Lucie Tomandlová, regionální projektová manažerka agentury CzechInvest.

CzechInvest je hlavním pořadatelem veletrhu, kde se nově budou vystavovatelé prezentovat také v rámci odborných přednášek, které představí různé spolupráce inovačních institucí s podnikatelskou sférou. Za Jihočeskou hospodářskou komoru (Jhk) vystoupí Šárka Bělohlavová, manažerka projektu Pohraniční region 4.0 společně.digitálně.utvářet (dále jen Pohraniční region 4.0) s tématem Jak vyzrát na digitalizaci. Účastníkům představí možnosti a aktivity projektů Jhk, díky kterým se firmy mohou zapojit do přeshraniční spolupráce mezi Jihočeským krajem a Bavorskem, dále se v této oblasti vzdělávat a přispět tak ke zvýšení inovačního potenciálu.

„S narůstající tendencí digitalizace dochází ke značným změnám ve výrobních procesech, v logistice i dodavatelských procesech. Jhk se snaží díky projektům Pohraniční region 4.0 a Mezinárodní Big Data centrum Východní Bavorsko – Jižní Čechy zejména malým a středním podnikům přiblížit možnosti, jak na tyto změny vyzrát a včas na ně reagovat, aby neztratily konkurenční výhodu. To vše díky workshopům, seminářům a kooperačním setkáním ve spolupráci s odborníky a vědeckovýzkumnou sférou," nastiňuje obsah chystané přednášky Šárka Bělohlavová.

Program veletrhu bude letos opravdu pestrý. Rok od roku se totiž zvyšuje nabídka i ze strany vystavujících organizací, kterých se letos zúčastní 35. „Oproti loňskému ročníku je to nárůst o 20 organizací. Což nás samozřejmě těší, protože díky tomu je pak program různorodý a návštěvníci získají širší přehled o nabízených dotačních a inovačních příležitostech," pochvaluje si zvyšující se účast Lucie Tomandlová.

Návštěvníci si budou u výstavních stánků moci vyzkoušet virtuální realitu nebo inovativní nástroje ve vědě a výzkumu, prezentované výzkumnými organizacemi při příležitosti Jihočeského dne vědy.
Program bude rozdělen do tří sálů, kde budou vystavovatelé od 09:00 do 14:00 hod. předávat informace o dotačních titulech a dalších možnostech podpor v České republice. Vstup na akci pro návštěvníky z řad podnikatelů, zástupců měst a obcí, ale i široké veřejnosti je zcela zdarma, není nutné se ani registrovat.

Vydáno: 28.02.2019


Soubory ke stažení

Pozvánka_veletrh_ČB 788.56 KB stáhnout