Soutěž Talenty pro firmy 2017

Soutěž Talenty pro firmy 2017

Soutěž Talenty pro firmy 2017

Neznámý úkol, věkový rozdíl, časový limit, ale třeba i fingované zranění člena týmu – s tím vším se museli vypořádat žáci v dalším ročníku technické soutěže Talenty pro firmy. Vítězem se stal tým KERN-LIEBERS CR, spol. s r.o., který tvořili tři žáci Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Písek, tři žáci Základní školy Šindlovy Dvory a zástupce firmy jako vedoucí týmu. Jihočeského kola soutěže se zúčastnilo 11 týmů, z toho tři z Dolního Bavorska.


Zapojené firmy soutěž oceňují. „V dnešní době, kdy se zoufale snažíme obsadit technické profese, vítáme a podporujeme každý nápad, jak motivovat mladé lidi ke studiu na podobně zaměřených školách. Navenek to vypadá možná jako hraní, ale i práce v technických profesích je trochu jako trvalá hra. Mění se požadavky, parametry, člověk na sobě trvale pracuje. A když vidíme, s jakým zápalem se soutěžilo, máme naději, že časem se situace zlepší a o budoucnost technických oborů se nemusíme tolik bát," zdůraznila vedoucí personálního oddělení KERN-LIEBERS CR, spol. s r.o., Dagmar Valentová.


Nejdůležitější pro úspěch týmu je spolupráce věkově rozdílných členů. „My jsme se s páťáky sešli dvakrát před soutěží, abychom se seznámili a naučili se spolupracovat. Vytvořili jsme dvojice, ve kterých jsme pak pracovali i v soutěži," prozradil jeden z klíčů k úspěchu student druhého ročníku oboru informační technologie SPŠ a VOŠ Písek Jakub Pavelka. Tým se velmi dobře vyrovnal i s fingovaným zraněním jednoho z žáků: „Trochu nás to zaskočilo, dostal to za úkol od organizátorů. Na ruku mu dali falešnou krev a několikrát nám opakoval, že asi omdlí. Nezdálo se nám to, ale museli jsme situaci stejně vyřešit," zdůraznil spolužák Jakuba Pavelky Pavel Štěpánek.


Vítězný tým postoupil do celorepublikového kola, které se bude konat v dubnu 2018 v Praze.


„Loňský ročník 2016 navštívili zástupci z Dolního Bavorska, které koncept soutěže zaujal na tolik, že jsme letos společně s partnerem z Dolního Bavorska Schulverband Mittelschule Hengersberg připravili soutěž, která měla přeshraniční rozměr," sdělil Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory, jež je spolu s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů, o.p.s. organizátorem akce a doplnil, že letos se soutěž konala již po třetí a její moto bylo „NÁPAD-ZRUČNOST-ZÁBAVA". V soutěži Talenty pro firmy měly své týmy zastoupené firmy z Jihočeského kraje: Robert Bosch spol. s r. o., BRISK Tábor a.s., E.ON Česká republika, s.r.o., EGE, spol. s r.o., Groz-Beckert Czech s. r. o., Jihostroj a.s., KERN-LIEBERS CR spol. s r.o., MOTOR JIKOV Group a.s. a firmy z Dolního Bavorska: Gemeinde Röhrnbach, Komax SLE GmbH & Co. KG Grafenau, Webasto.


Soutěž se konala pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské, primátora statutárního města České Budějovice Jiřího Svobody a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Akce byla realizována za finančního přispění statutárního města České Budějovice a z Dispozičního fondu programu přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014-2020.

Video spot k soutěži ke shlédnutí zde https://www.youtube.com/watch?v=R_k5RPLkI9o&feature=youtu.be

Všechny tiskové zprávy JHK ZDE.

Zdroj: JHK

Vydáno: 28.11.2017


Soubory ke stažení

Tisková zpráva 670.17 KB stáhnout