Jihočeský kraj letos hostí udělování cen Cross…

Jihočeský kraj letos hostí udělování cen Cross Border Award

Jihočeský kraj letos hostí udělování cen Cross Border Award

Přeshraniční fórum inovací letos opět uděluje ceny Cross Border Award (CBA). Letošní ročník se uskuteční v Alšově jihočeské galerii na Hluboké nad Vltavou. Ocenění za příkladnou přeshraniční spolupráci obdrží podniky a instituce z prostoru tří regionů – Jihočeského kraje, Dolního Bavorska a Horního Rakouska.


Ve čtvrtek 17. května se uskuteční společenská akce s názvem „Meet and Greet v trojzemí". Již samotný název akce napovídá, že se bude jednat o setkání podnikatelů a představitelů prostoru tří zemí – Česka, Rakouska a Německa. Při této příležitosti dojde k udílení cen Cross Border Award – ocenění za příkladnou přeshraniční spolupráci. Setkání „Meet and Greet v trojzemí" zastřešuje dvě přeshraniční události – „Ahoj sousede" a „Cross Border Award". „Program setkání je velmi pestrý. Návštěvníci si mohou vybrat ze dvou exkurzí, přičemž jedna je po destinaci Hlubocko a druhá umožní návštěvníkům nahlédnout do prostor firmy Mektec CZ s.r.o.," přibližuje Alice Gregová, vedoucí zahraničního oddělení Jihočeské hospodářské komory (JHK), která spolu s představiteli hospodářských komor Dolního Bavorska a Horního Rakouska tuto akci pořádá.


Ceny Cross Border Award budou uděleny již po třinácté. Slavnostní zahájení a předání ocenění se uskuteční od 18:00 hod v prostorách Alšovy jihočeské galerie na Hluboké nad Vltavou. „Pořádání takovýchto akcí považuji za přínosné. Je potřeba vzájemné sousedské vztahy utužovat, rozvíjet a podporovat společný hospodářský prostor, to je úkol a smysl těchto setkání. Podnikatelé, tak mohou vzájemně sdílet informace, znalosti a vyměňovat zkušenosti, což vede k rozvoji regionu," podotkl Luděk Keist ředitel úřadu JHK.


Společenská akce „Meet and Greet" v trojzemí je společnou iniciativou Jihočeské hospodářské komory, Hospodářské komory Horního Rakouska, Průmyslové a obchodní komory pro Dolní Bavorsko. Nad akcí Cross Border Award převzala záštitu hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská.

Všechny tziskové Zprávy JHK zde.

Zdroj: JHK

Vydáno: 16.05.2018


Soubory ke stažení

Tisková zpráva 395.90 KB stáhnout
Pozvánka 153.26 KB stáhnout