Firma z Prachatic získala ocenění Cross Border…

Firma z Prachatic získala ocenění Cross Border Award za přeshraniční spolupráci

Hospodářské komory jižních Čech, Dolního Bavorska a Horního Rakouska se 4. června 2019 již tradičně sešly na udělování cen Cross Border Award, aby společně ocenily příkladnou přeshraniční spolupráci firem a institucí jednotlivých regionů. Jihočeskou cenu CBA v kategorii přeshraniční spolupráce podniků v rakouském Linci převzala firma z Prachatic MS KART s.r.o., která se zabývá výrobou motokárových podvozků.

Předávání ocenění Cross Border Award (CBA) se každoročně koná v některém ze tří regionů, které jsou do udělování ocenění zapojeny. Letošní 14. ročník se konal v rakouském Linci, kde se 4. června sešly hospodářské komory jižních Čech, Dolního Bavorska a Horního Rakouska.

„Každá z hospodářských komor může do soutěže nominovat jednu firmu a jednu instituci, které v rámci své činnosti spolupracují s podniky z přeshraničí. Za Jihočeskou hospodářskou komoru byla letos vybrána prachatická firma MS KART s.r.o., která od roku 1992 vyrábí motokárové podvozky, z nichž 60 % vyváží do zahraničí," upřesňuje Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory (Jhk). Zároveň dodává, že výrobce z Prachatic nominovali také kvůli zajímavému předmětu podnikání a vysoké kvalitě výrobků, která firmu řadí mezi přední výrobce motokárových podvozků na světě.

Milena Šimáková, která cenu za společnost MS KART s.r.o. v Linci převzala, k ocenění dodává: „Velice děkuji za ocenění Cross Border Award 2019. Přestože naše firma MS KART s.r.o. aktivně obchoduje nejen s většinou zemí Evropské unie, ale také s mnoha státy mimo evropský kontinent, je pro nás spolupráce se sousedním Rakouskem a Německem velice významná a má dlouholetou tradici. Velice si vážíme tohoto ocenění i spolupráce s Jihočeskou hospodářskou komorou."

Prezidentka Hospodářské komory Horní Rakousko Doris Hummer, která ocenění předávala, uvedla, že každoroční zájem ze strany zahraničních podnikatelů ze všech tří regionů je důkazem toho, že podobné akce mají smysl. Podnikatelé tuto událost vnímají nejen jako předávání ocenění, ale také jako inspirativní setkání a networking, kde mohou navázat nové kontakty nebo si vyměnit své podnikatelské zkušenosti.

Milena Šimáková (druhá zleva) převzala za společnost MS KART s.r.o. ocenění Cross Border Award 2019

Vydáno: 10.06.2019