20 let bezplatného a nezávislého poradenství v…

20 let bezplatného a nezávislého poradenství v úsporách energie nejen pro jihočeské firmy

20 let bezplatného a nezávislého poradenství v úsporách energie nejen pro jihočeské firmy

Poradna Energy Centre České Budějovice (ECČB), která je i členem Jihočeské hospodářské komory, působí v Českých Budějovicích v oblasti energetického poradenství již 20 let. Zázemí šesti stálým zaměstnancům a třem externím energetickým poradcům poskytuje ECČB od roku 2002, zájemcům z řad občanů, firem, měst, obcí a státních institucí poskytuje bezplatné a komerčně nezávislé energetické poradenství.

Nejčastěji jsou poradci ECČB konfrontováni s dotazy týkajícími se způsobu vytápění a výměny zdroje, rekonstrukcí a zateplování budov a v neposlední řadě dotací. Velký zájem je o informace týkající se využití obnovitelných zdrojů energie, a to zejména energie sluneční a geotermální. Do ECČB si klient nepřichází pro konkrétní značku, službu či výrobek. Přichází na konzultaci, v rámci které společně s poradcem hledá vhodná řešení a odnáší si informace, na jejichž základě je schopen se dle vlastních preferencí fundovaně rozhodnout.

ECČB je jedním ze 77 středisek EKIS (Energetické konzultační a informační střediska), která sdružuje a finančně podporuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Kromě osobních konzultací v prostorách poradenského střediska poskytuje ECČB klientům z Českých Budějovic a blízkého okolí (do 10 km) bezplatné poradenství na místě, které lze v zimních měsících spojit s měřením úniků tepla termovizní kamerou. Města a obce Jihočeského kraje mohou bezplatné nabídky poradenství na místě využít bez ohledu na dojezdovou vzdálenost. Poradenství ECČB je nejen osobní, ale i telefonické a písemné.

Do portfolia ECČB patří i další služby, které se řídí platným ceníkem. Jedná se o energetické studie, analýzy a audity, průkazy energetické náročnosti budov, přednášky, semináře, kurzy a exkurze.

Energy Centre České Budějovice také ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou pořádá bezplatné konzultace pro její členy a sdružení Stavebnictví a rozvoje.

V případě zájmu o poradenství a bližší informace se můžete obrátit na Energy Centre České Budějovice osobně, emailem na adresu eccb@eccb.cz, telefonicky na tel. č. 387 312 580 a 773 124 580 nebo zanechat vzkaz na bezplatné lince (záznamník): 800 38 38 38

---

Kontakt:
Energy Centre České Budějovice, z.s.
Náměstí Přem. Otakara II. 87/25, 370 01 České Budějovice

Otevírací doba:
pondělí - čtvrtek: od 8 do 17 hod.
pátek od 8 do 12 hod. bezplatné a komerčně nezávislé energetické poradenství

Vydáno: 12.12.2018