#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Zapojte se do on-line kampaně Velvyslanectví ČR ve Varšavě zaměřené na kulturu a cestovní ruch

01. duben 2021
Byznys Obchod Cestovní ruch Podpora podnikání

Samotná kampaň proběhne na Facebooku pod názvem Czech Week Online a to v týdnu od 19. do 23. dubna. Za zastupitelský úřad ve Varšavě se na obsahu podílejí také kolegové z Českého centra, CzechTourismu a CzechTrade. Primárně se jedná o akci zaměřenou na širší veřejnost, výstupy kampaně se soustředí především na kulturu a turistický ruch.

V širším rámci této kampaně chce naše ambasáda uspořádat také B2B setkání českých a polských firem, respektive sektorové prezentace (konkrétně zaměřené na železnice a nanotechnologický průmysl). Ráda by při této příležitosti poskytla možnost k jednání s polskými partnery i firmám napříč sektory, které aktuálně o vstupu na polský trh uvažují a mají již vytipované potenciální partnery. Při rozsahu celé týdenní akce není v jejích kapacitních možnostech jednotlivým firmám partnery vyhledat. Pokud již však mají rozmyšleno, s kým chtějí navázat kontakt, nabízíme spolupráci při oslovení těchto subjektů a zorganizování možnosti on-line jednání.

Konkrétně by byla vytvořena místnost pro B2B setkání na platformě Eventtia, která by byla otevřená ve čtvrtek 22. dubna od 10.00 do 12.00 hodin. Firmám, které budou mít zájem se účastnit, zašle OEÚ ve Varšavě přístupové údaje do této platformy, kde si vytvoří vlastní profil. Na základě dohody s firmou pak ke stejnému kroku vyzve i partnera na polské straně. Domluvenou schůzku poté jen zanese do kalendáře. Proběhnout může kdykoliv ve vymezených dvou hodinách.

Smyslem tohoto návrhu je dát exportérům možnost navázat kontakt v Polsku v rámci širší akce zaměřené na česko-polskou spolupráci a prostřednictvím velvyslanectví. Zástupci ambasády věří, že by to mohlo být užitečné například pro firmy, které se pokoušely polské partnery oslovit, ale prozatím bez reakce. Samozřejmě nemůžou zaručit úspěch oslovení z jejich strany, ale minimálně v některých případech by snad mohli pomoci.

Pro organizaci dalších náležitostí poté stačí kontaktovat přímo organizátory na e-mailech jakub_rudy@mzv.cz a commerce_warsaw@mzv.cz. Detaily k zapojení do platformy a oslovení partnerů na polské straně by poté s Vámi napřímo vyřešili.

 

Zdroj: Velvyslanectví ČR ve Varšavě


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

07. duben 2021
Podpora podnikání

SMART záruky usnadní malým a středním podnikatelům přístup k úvěrům na digitalizaci

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) připravila pro malé a střední podnikatele tzv. SMART záruku, která jim usnadní přístup k úvěrům o...

Přečíst celý článek
01. duben 2021
Byznys Obchod Podpora podnikání

Expandujte na americký trh: Online B2B jednání mezi českými a americkými firmami

Akci organizuje Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Generálním konzulátem ČR v Los Angeles, California Governor’s Office of Business and Economic Development a s World Trade Center Los Angeles.

Přečíst celý článek
31. březen 2021
Byznys Podpora podnikání

Opakované testování ve firmách může pomoci v boji s koronavirem, plošná uzávěra podniků by ale nepomohla

Jihočeská hospodářská komora připravila ve spolupráci s předními českými odborníky on-line meeting na téma Covid – testování a vakcinace z pohledu zaměstnavatelů. Odpolední debata se zástupci firem z ...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.