#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Sněmovna přehlasovala senátní vratku, Finanční správa začne přijímat žádosti od společníků malých s.r.o.

28. květen 2020
Legislativa a účetnictví Podpora podnikání

Poslanecká sněmovna dnes podruhé podpořila vládní návrh novely zákona o kompenzačním bonusu připravený Ministerstvem financí. Přehlasovala tím senátní vratku a odmítla pozměňovací návrh Senátu, který žádal změnu financování podpory tak, aby byla vyplácena jako příspěvek fyzické osobě pouze ze státního rozpočtu. Původní návrh MF počítá s tím, že po vzoru Pětadvacítky pro OSVČ bude pomoc vyplácena i z rozpočtu krajů a obcí jako daňový bonus z daně z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti podle zákona o rozpočtovém určení daní.

„Společníci malých eseróček zůstávali dlouho mimo vyplácenou státní podporu. Jsem ráda, že nyní je pomoc pro tuto skupinu konečně na dosah ruky a že to bude formou osvědčeného daňového bonusu. Finanční správa je připravena začít přijímat žádosti hned poté, co novelu zákona podepíše pan prezident. Klidně ještě tento týden,“ říká ministryně financí Alena Schillerová a dodává:

„Jedná se o rozšíření skvěle fungujícího programu Pětadvacítka. Pomoc je zde dobře zacílena na malé podnikatele poškozené koronavirem, kteří ke své činnosti zvolili formu eseróčka. Jejich podnikání se totiž často materiálně příliš neodlišuje od osob samostatně výdělečných činných, kteří již na státní podporu dosáhnou,“ uvádí ministryně financí Alena Schillerová.

Více informací nalezenete na webu Ministerstva financí

Zdroj: Ministerstvo financí


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

13. červenec 2020
Legislativa a účetnictví Podpora podnikání

Zavedení paušální daně, která má živnostníkům odlehčit od papírování, Hospodářská komora podporuje. Limit ročních tržeb by měl být ale vyšší

Hospodářská komora oceňuje, že Sněmovna v úvodním kole podpořila zavedení paušální daně pro živnostníky. Největší podnikatelská organizace zároveň připomíná, že koncept jedné paušální daně Hospodářská...

Přečíst celý článek
10. červenec 2020
Podpora podnikání

Férové podnikání ocení Národní cena českých spotřebitelů SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK

Cenou Spokojeného zákazníka bylo dosud ve vybraných krajích oceněno více než 1.260 podnikatelů. Letos přibudou další. 

Přečíst celý článek
10. červenec 2020
Legislativa a účetnictví

Co přináší novela Zákoníku práce

Společnost Delloitte Česká republika připravila ve svém čtvrtletním Mzdovém zpravodaji přehledný seznam změn Zákoníku práce po červnové novelizaci.  

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.