Aktuality

Národní ocenění Spokojený zákazník Jihočeského kraje získalo 16 podnikatelů z jižních Čech. Mezi oceněnými jsou i členové komory

09. listopad 2022
Byznys Společenská odpovědnost Podpora podnikání

V pondělí 7. listopadu 2022 byly na Krajském úřadě Jihočeského kraje slavnostně vyhlášeny výsledky 21. ročníku ceny „Spokojený zákazník Jihočeského kraje“. Národní cenu zde v 8 kategoriích získalo celkem 16 podnikatelů, mezi nimi i členové Jihočeské hospodářské komory. Velká většina oceněných se přitom řadí do kategorie drobných živnostníků nebo malých a rodinných firem a 75 % z nich zaměstnává méně než 10 lidí.

Ocenění pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje

Udělení cen proběhlo pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje MUDr. Martina Kuby a s podporou Jihočeského kraje. Ceny firmám předávala náměstkyně hejtmana doc. Ing. Lucie Kozlová, Ph.D.

„Zákazníkům může toto ocenění zaručit, že budou s nákupem anebo službou spokojeni. Pro jeho držitele je pak známkou toho, že dělají svůj byznys dobře a poctivě. Doufám, že dnešní akce a předané certifikáty o získané ceně v této těžké době povzbudí nejen ty oceněné, ale i ostatní podnikatele v Jihočeském kraji,“ řekl hejtman Martin Kuba.

„Jsme velmi rádi, že můžeme v tomto nelehkém období veřejnost upozornit na podnikatele v Jihočeském kraji, kteří vysoké očekávání spotřebitelů naplňují a že nás Jihočeský kraj i letos v tomto úsilí podpořil. A věřím také, že si k dnes oceněným firmám najdou cestu další spokojení zákazníci i z celé ČR,“ uvedl za SČS během slavnostního vyhlášení koordinátor celé akce Viktor Vodička.

 

Ocenění podnikatelé poskytují produkty a služby v souladu s očekáváním spotřebitele

Cenu Spokojeného zákazníka uděluje Sdružení českých spotřebitelů (SČS) na základě skutečnosti, že subjekt, který toto ocenění získal, poskytuje své produkty a služby v souladu s vysokým očekáváním spotřebitele. A to nejen s přihlédnutím k jejich bezpečnosti a kvalitě, ale i s přihlédnutím k inovacím a neustále se zvyšujícím nárokům samotných spotřebitelů.

Do hodnocení a konečného výběru oceněných podnikatelů jsou přitom zapojeni nejen spotřebitelé, ale i zástupci místních a podnikatelských samospráv, profesních komor, dozorových orgánů, živnostenských úřadů i dalších nevládních organizací. Návrhy na přiznání ceny jsou přitom vždy podrobeny přezkoumání v hodnotící komisi, která byla v Jihočeském kraji ustavena již v roce 2001 a jejíž předsedkyní je náměstkyně hejtmana Lucie Kozlová.

    

Ocenění doposud získalo 376 podnikateů

Od prvního vyhlášení ceny Spokojeného zákazníka bylo takto do dnešního dne jen v Jihočeském kraji uděleno již celkem 376 ocenění. Mezi oceněnými jsou každoročně i členské firmy Jihočeské hospodářské komory. A letos tomu nebylo jinak - všech 16 oceněných podnikatelů patří mezi členy Jhk. A kdo ocenění získal?

 • Ultina, s.r.o. - Výroba a prodej civilních a sportovních invalidních vozíků

 • Petr Švamberg - Umělecké sklenářství

 • Optik Žabková, s.r.o. - Oční optika

 • NoVy Vacov, spol. s r.o. - Pekárna

 • Ing. Pavel Hofman - Projekce, realizace a údržba zahrad

 • KVALITEX Písek s.r.o. - Výroba oděvů

 • CALTA - K, s.r.o. - Montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení

 • Mgr. Štěpánka Bendová - Svatební agentura, floristika a pořádání workshopů

 • Milan Beneš - Elektroinstalace, zabezpečovací, kamerové a počítačové systémy

 • HAIS s.r.o. - Cukrářství

 • Třeboňská realitní s.r.o. - Realitní agentura

 • JV BAU eu s.r.o. - Výstavba a služby v oboru stavebnictví

 • Cukrárna U Volfů s.r.o. - Cukrárna

 • Vypáleno s.r.o. - Zakázková výroba dekorací a doplňků

 • EXBOWLING s.r.o. - Cafe Bar Apotheka

 • Rašelina a.s. - Výroba rašeliny a zahradních substrátů

Za celou Jihočeskou hospodářskou komoru všem oceněným srdečně gratulujeme.

 

Bližší informace o udělování a metodice ceny, stejně jako o krajích a kategoriích, v nichž je vyhlašována, jsou k dispozici na stránkách Sdružení českých spotřebitelů anebo na rozcestníku www.konzument-ocenuje.cz.

 

Zdroj: redakčně upravená tisková zpráva Jihočeského kraje

Galerie


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

01. prosinec 2022
Byznys

SAVE THE DATE: Webinář pro podnikatele, kteří mají zájem o obnovu Ukrajiny

Hospodářská komora České republiky zve na webinář organizovaný ve spolupráci s Ukrajinskou obchodní a průmyslovou komorou (UCCI). Podnikatelský webinář s Ukrajinou se uskuteční dne 6. prosince 2022 od...

Přečíst celý článek
30. listopad 2022
Byznys Podpora podnikání

Agentura pro podnikání a inovace a regionální kancelář Agentury CzechInvest zvou na Konzultační den pro podnikatele

Regionální kancelář Agentury pro podnikání a inovace (API) a regionální kancelář Agentury CzechInvest si Vás dovolují pozvat na Konzultační den pro firmy a podnikatele z Jihočeského kraje.

Přečíst celý článek
28. listopad 2022
Byznys

Mzdy ve stavebnictví rostou, obor ale čelí nedostatku absolventů technických škol a vzdělaného personálu

Průměrná náborová mzda absolventa stavebních oborů je podle analýzy 28 191 korun hrubého. Ředitelé stavebních firem připouští, že ve srovnání s jinými technickými obory nemusí být pro absolventy práce...

Přečíst celý článek