Aktuality

Národní ocenění Spokojený zákazník Jihočeského kraje získalo 16 podnikatelů z jižních Čech. Mezi oceněnými jsou i členové komory

09. listopad 2022
Byznys Společenská odpovědnost Podpora podnikání

V pondělí 7. listopadu 2022 byly na Krajském úřadě Jihočeského kraje slavnostně vyhlášeny výsledky 21. ročníku ceny „Spokojený zákazník Jihočeského kraje“. Národní cenu zde v 8 kategoriích získalo celkem 16 podnikatelů, mezi nimi i členové Jihočeské hospodářské komory. Velká většina oceněných se přitom řadí do kategorie drobných živnostníků nebo malých a rodinných firem a 75 % z nich zaměstnává méně než 10 lidí.

Ocenění pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje

Udělení cen proběhlo pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje MUDr. Martina Kuby a s podporou Jihočeského kraje. Ceny firmám předávala náměstkyně hejtmana doc. Ing. Lucie Kozlová, Ph.D.

„Zákazníkům může toto ocenění zaručit, že budou s nákupem anebo službou spokojeni. Pro jeho držitele je pak známkou toho, že dělají svůj byznys dobře a poctivě. Doufám, že dnešní akce a předané certifikáty o získané ceně v této těžké době povzbudí nejen ty oceněné, ale i ostatní podnikatele v Jihočeském kraji,“ řekl hejtman Martin Kuba.

„Jsme velmi rádi, že můžeme v tomto nelehkém období veřejnost upozornit na podnikatele v Jihočeském kraji, kteří vysoké očekávání spotřebitelů naplňují a že nás Jihočeský kraj i letos v tomto úsilí podpořil. A věřím také, že si k dnes oceněným firmám najdou cestu další spokojení zákazníci i z celé ČR,“ uvedl za SČS během slavnostního vyhlášení koordinátor celé akce Viktor Vodička.

 

Ocenění podnikatelé poskytují produkty a služby v souladu s očekáváním spotřebitele

Cenu Spokojeného zákazníka uděluje Sdružení českých spotřebitelů (SČS) na základě skutečnosti, že subjekt, který toto ocenění získal, poskytuje své produkty a služby v souladu s vysokým očekáváním spotřebitele. A to nejen s přihlédnutím k jejich bezpečnosti a kvalitě, ale i s přihlédnutím k inovacím a neustále se zvyšujícím nárokům samotných spotřebitelů.

Do hodnocení a konečného výběru oceněných podnikatelů jsou přitom zapojeni nejen spotřebitelé, ale i zástupci místních a podnikatelských samospráv, profesních komor, dozorových orgánů, živnostenských úřadů i dalších nevládních organizací. Návrhy na přiznání ceny jsou přitom vždy podrobeny přezkoumání v hodnotící komisi, která byla v Jihočeském kraji ustavena již v roce 2001 a jejíž předsedkyní je náměstkyně hejtmana Lucie Kozlová.

    

Ocenění doposud získalo 376 podnikateů

Od prvního vyhlášení ceny Spokojeného zákazníka bylo takto do dnešního dne jen v Jihočeském kraji uděleno již celkem 376 ocenění. Mezi oceněnými jsou každoročně i členské firmy Jihočeské hospodářské komory. A letos tomu nebylo jinak - všech 16 oceněných podnikatelů patří mezi členy Jhk. A kdo ocenění získal?

 • Ultina, s.r.o. - Výroba a prodej civilních a sportovních invalidních vozíků

 • Petr Švamberg - Umělecké sklenářství

 • Optik Žabková, s.r.o. - Oční optika

 • NoVy Vacov, spol. s r.o. - Pekárna

 • Ing. Pavel Hofman - Projekce, realizace a údržba zahrad

 • KVALITEX Písek s.r.o. - Výroba oděvů

 • CALTA - K, s.r.o. - Montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení

 • Mgr. Štěpánka Bendová - Svatební agentura, floristika a pořádání workshopů

 • Milan Beneš - Elektroinstalace, zabezpečovací, kamerové a počítačové systémy

 • HAIS s.r.o. - Cukrářství

 • Třeboňská realitní s.r.o. - Realitní agentura

 • JV BAU eu s.r.o. - Výstavba a služby v oboru stavebnictví

 • Cukrárna U Volfů s.r.o. - Cukrárna

 • Vypáleno s.r.o. - Zakázková výroba dekorací a doplňků

 • EXBOWLING s.r.o. - Cafe Bar Apotheka

 • Rašelina a.s. - Výroba rašeliny a zahradních substrátů

Za celou Jihočeskou hospodářskou komoru všem oceněným srdečně gratulujeme.

 

Bližší informace o udělování a metodice ceny, stejně jako o krajích a kategoriích, v nichž je vyhlašována, jsou k dispozici na stránkách Sdružení českých spotřebitelů anebo na rozcestníku www.konzument-ocenuje.cz.

 

Zdroj: redakčně upravená tisková zpráva Jihočeského kraje

Galerie


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. listopad 2023
Podpora podnikání

Umělou inteligenci aktivně využívá zatím jen sedmina jihočeských firem, vyplývá z průzkumu Jhk

První seminář na téma umělá inteligence uspořádala pro podnikatele v úterý 28.11. Jihočeská hospodářská komora (Jhk). Umělou inteligenci (AI) vyzkoušela na jihu Čech pouze třetina firem, pravidelně ná...

Přečíst celý článek
29. listopad 2023
Byznys

Firmy musí od října hlásit dovoz výrobků s vysokou uhlíkovou stopou ze zemí mimo EU

Českým podnikům dovážejícím ze zemí mimo Evropskou unii výrobky nebo výrobní komponenty, jejichž výroba nebo zpracování jsou spojeny s vysokými emisemi uhlíku, vzniká od října 2023 povinnost jejich im...

Přečíst celý článek
27. listopad 2023
Podpora podnikání

Živnostníci si připlatí. Minimální zálohy na sociální pojištění výrazně narostou

Pro drobné živnostníky, kteří platí minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění, má stát horší zprávu než loni. V roce 2024 se jim zálohy zvednou výrazně více než letos, a to zejména u sociální...

Přečíst celý článek