#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Jhk ruší všechny plánované akce a poskytované služby pro veřejnost

16. březen 2020
Koronavirus

V souvislosti s nařízením Vlády ČR s účinností od 16. března 2020 od 0.00 do 24. března 2020 do 6.00 je na území  České republiky kvůli zamezení šíření COVID-19 zakázaný volný pohyb osob s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších nezbytných cest.  Za účelem zachování bezpečnosti proto Jihočeská hospodářská komora ruší VŠECHNY plánované akce a poskytované služby Jhk včetně Mýtného systému a CzechPointu, prozatím do 31. března 2020. Zároveň Jhk vytvořila speciální stránku https://www.jhk.cz/koronavirus, kde mohou podnikatelé sledovat aktuální informace k celé situaci ohledně koronaviru.

„Z důvodu bezpečnosti občanů a zavedených omezení musíme od 16. do 31. března 2020 zrušit všechny plánované akce a poskytované služby na všech pobočkách Jihočeské hospodářské komory. Účastníci, kteří se na akce Jhk už přihlásili, mohou kontaktovat svou oblastní kancelář a požádat o vrácení zaplaceného registračního poplatku. V případě bezplatných akcí všechny přihlášené účastníky automaticky odhlásíme,“ říká k situaci Luděk Keist, ředitel Jhk.

Dále podnikatelům doporučuje sledovat informace na speciálně vytvořené stránce https://www.jhk.cz/koronavirus, kde Jhk pravidelně aktualizuje informace z dění ohledně nákazy koronavirem a možné pomoci firmám a podnikatelům. „Snažíme se situaci neustále sledovat. Na zmíněné stránce najdete kromě nejnovějších informací také rozcestník na další důležité weby a odkazy Vlády ČR a příslušných ministerstev. Abychom zamezili šíření COVID-19, doporučujeme všem našim členům v případě potřeby primárně využít kontaktního formuláře, kam mohou psát své dotazy. Zároveň do odvolání uzavíráme služby Mýtného systému a CzechPoint pro širokou veřejnost na všech oblastních kancelářích Jhk. Pro naše členy pak tyto služby zajišťujeme pouze v naléhavých případech na základě telefonické domluvy. Certifikáty o původu zboží a ATA Karnety firmám vystavíme, žádosti ale budou vyřizovány pomocí e-mailu,“ vysvětluje omezení služeb Jhk Luděk Keist.

Tímto celý tým Jhk děkuje za pochopení v souvislosti s omezením služeb, které, jak pevně věříme, přispějí k bezpečnosti občanů.


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

08. duben 2020
Koronavirus

OSVČ dostanou příspěvek 25 000 korun: Kdo na něj dosáhne? Jak o příspěvek požádat?

Poslanecká sněmovna schválila podporu osob samostatně výdělečně činných (OSVČ), jejichž podnikání bylo zasaženo opatřeními proti epidemií koronaviru. Za období od 12. března do konce dubna dostanou OS...

Přečíst celý článek
07. duben 2020
Koronavirus

Kvůli výpadku příjmu nemáte na základní výdaje, ale na dávky hmotné nouze nedosáhnete? Můžete požádat o MOP

Lidé, kterým kvůli současným opatřením v souvislosti s pandemií COVID-19 poklesl příjem, ale ne o tolik, aby jim vznikl nárok na opakující se dávky pomoci v hmotné nouzi (příspěvek na živobytí, doplat...

Přečíst celý článek
06. duben 2020
Koronavirus

Komunikujte se státem elektronicky, nechoďte na úřady. Komora spouští iniciativu PODEJTO ZA MĚ

Nová legislativa související s  koronavirem přináší podnikatelům nové povinnosti a nutnost jednat s úřady. Omezená kapacita a kratší otevírací hodiny většiny institucí ale komunikaci mezi firmami a úř...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.