#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Jhk ruší všechny plánované akce a poskytované služby pro veřejnost

16. březen 2020
Koronavirus

V souvislosti s nařízením Vlády ČR s účinností od 16. března 2020 od 0.00 do 24. března 2020 do 6.00 je na území  České republiky kvůli zamezení šíření COVID-19 zakázaný volný pohyb osob s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších nezbytných cest.  Za účelem zachování bezpečnosti proto Jihočeská hospodářská komora ruší VŠECHNY plánované akce a poskytované služby Jhk včetně Mýtného systému a CzechPointu, prozatím do 31. března 2020. Zároveň Jhk vytvořila speciální stránku https://www.jhk.cz/koronavirus, kde mohou podnikatelé sledovat aktuální informace k celé situaci ohledně koronaviru.

„Z důvodu bezpečnosti občanů a zavedených omezení musíme od 16. do 31. března 2020 zrušit všechny plánované akce a poskytované služby na všech pobočkách Jihočeské hospodářské komory. Účastníci, kteří se na akce Jhk už přihlásili, mohou kontaktovat svou oblastní kancelář a požádat o vrácení zaplaceného registračního poplatku. V případě bezplatných akcí všechny přihlášené účastníky automaticky odhlásíme,“ říká k situaci Luděk Keist, ředitel Jhk.

Dále podnikatelům doporučuje sledovat informace na speciálně vytvořené stránce https://www.jhk.cz/koronavirus, kde Jhk pravidelně aktualizuje informace z dění ohledně nákazy koronavirem a možné pomoci firmám a podnikatelům. „Snažíme se situaci neustále sledovat. Na zmíněné stránce najdete kromě nejnovějších informací také rozcestník na další důležité weby a odkazy Vlády ČR a příslušných ministerstev. Abychom zamezili šíření COVID-19, doporučujeme všem našim členům v případě potřeby primárně využít kontaktního formuláře, kam mohou psát své dotazy. Zároveň do odvolání uzavíráme služby Mýtného systému a CzechPoint pro širokou veřejnost na všech oblastních kancelářích Jhk. Pro naše členy pak tyto služby zajišťujeme pouze v naléhavých případech na základě telefonické domluvy. Certifikáty o původu zboží a ATA Karnety firmám vystavíme, žádosti ale budou vyřizovány pomocí e-mailu,“ vysvětluje omezení služeb Jhk Luděk Keist.

Tímto celý tým Jhk děkuje za pochopení v souvislosti s omezením služeb, které, jak pevně věříme, přispějí k bezpečnosti občanů.


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

02. červenec 2020
Koronavirus

Zaměstnavatelé mohou pomoci eliminovat riziko souběhu nákazy COVID-19 a chřipky

Uvažovat o očkování proti chřipce je na místě. Předvídat další vlnu COVID-19 je obtížné. Lze však eliminovat situaci, kdy bude obtížné odlišit příznaky tohoto nového onemocnění od chřipky. Výrazně moh...

Přečíst celý článek
01. červenec 2020
Koronavirus

Vláda rozhodla o kompenzačním bonusu pro dohodáře a OSVČ s dohodou

Lidé pracující na DPČ nebo DPP, kteří jsou účastníky nemocenského pojištění (tzv. pojištěná dohoda), a bylo jim kvůli koronaviru znemožněno pracovat, obdrží státní podporu. O kompenzační bonus budou m...

Přečíst celý článek
01. červenec 2020
Koronavirus

Paušální daň pro živnostníky schválena vládou

Vláda schválila návrh Ministerstva financí na zavedení institutu paušální daně pro živnostníky a podnikatele z řad OSVČ. Limit ročního příjmu z podnikání pro vstup do tohoto režimu se na základě rozho...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.