Pracovní právo prakticky aneb zaměstnavatelem bez…

Pracovní právo prakticky aneb zaměstnavatelem bez potíží

Datum: 18.06.2019

Čas: 09:00 - 14:00

Místo: Písek, budova Úřadu práce

Obsazenost: volno

Online přihláška:Vyplňte níže

Cena: Cena pro členy: 990,- (včetně DPH) Cena pro ostatní: 1500,- (včetně DPH)

Garant akce:   Jana Hájíčková | hajickova@jhk.cz | Tel.: +420 725 562 315
Pracovní právo prakticky aneb zaměstnavatelem bez potíží

Být v dnešní době zaměstnavatelem není zcela určitě nic snadného. Obdiv zaslouží všichni, kdo se pustí nejen do podnikání jako takového, ale zvláště ti, co na sebe vezmou odpovědnost a vytvoří pro druhé pracovní místo. Ne každý si to uvědomuje, ale být (úspěšným) podnikatelem vyžaduje v dnešní době nejen nápad, finance, chuť a odvahu podnikat, ale zejména celou řadu znalostí, u podnikatele-zaměstnavatele to platí dvojnásob. Na zaměstnavatele jsou kladeny čím dál tím větší nároky a bývá složité všechny staré, nové či staronové povinnosti nejen správně pochopit a plnit, ale často už jen, při té legislativní „smršti", zaznamenat.

 

Obsah semináře:

1. DIY (udělej si sám) revizi pracovní smlouvy

Budeme rádi, pokud si na seminář přinesete vzorovou pracovní smlouvu, kterou u Vás používáte. Společně projdeme bod po bodu ustanovení, která doporučujeme, aby v pracovní smlouvě byla obsažena a Vy tak budete mít možnost si ihned ověřit, zda ji máte v pořádku či zda je nutné něco změnit.

2. Nejčastější chyby a jejich řešení

Oblasti, u kterých se můžete jako zaměstnavatel napálit je spousta, upozorníme Vás na ty opravdu problematické a nastíníme možnost jejich řešení (souběh funkcí, faktický pracovní poměr, mzdový výměr vs. dohoda o mzdě, nárokové a nenárokové složky mzdy, místo výkonu, kdo podepisuje za zaměstnavatele, použití kamerových systémů a další monitoring zaměstnanců).

3. Vybraná témata pohledem zaměstnavatelů

- Lékařské prohlídky zaměstnanců a zdravotní posudky

Zde si zejména řekneme, jak správně zajišťovat lékařské prohlídky, na co si dát pozor a co všechno musí obsahovat lékařský posudek, aby mohl být podkladem pro výpověď.

- Zaměstnávání cizinců

Potřebujete lidi do výroby nebo do obchodu? Nemůžete sehnat české zaměstnance? Odmítáte kvůli nedostatku pracovníků zakázky? Chcete legálně zaměstnávat pracovní sílu ze zemí mimo EU? Zaměstnáváte cizince, chcete mít jistotu, že je vše OK? V rámci této kapitoly se dozvíte, co všechno k tomu potřebujete znát, jaká jsou úskalí a jaké možnosti, jak funguje např. Režim Ukrajina.

- Agenturní zaměstnávání

Kdy je vhodné využít agenturních zaměstnanců, jak vybrat spolehlivou agenturu, co všechno si ošetřit ve smlouvě a jaké jsou Vaše povinnosti vůči agenturním zaměstnancům, to budou otázky, na něž společně najdeme odpovědi.

- GDPR

Nejpoužívanější zkratka loňského roku, která se dotkla života nás všech. Na praktických příkladech si vysvětlíme nejdůležitější povinnosti a Vy zjistíte, že GDPR je sice nutné brát vážně, ale není nutné se ho bát.

4. Aktuální rozhodnutí soudů a novinky v pracovním právu

Právo je živé a neustále se vyvíjí. V dnešní době tak již nelze spoléhat pouze na znění zákona. V rámci semináře se dozvíte, jaká jsou aktuální rozhodnutí soudů v této oblasti, a na co si tak dát pozor. Dozvíte se tak např., jak správně spočítat přesčasy na pracovní cestě, zda je lhůta pro podání žaloby na neplatnost výpovědi opravdu jen 2 měsíce, jaké (ne)mohou být důvody pro výpověď/okamžité zrušení pracovního poměru, zda lze tajně pořízenou nahrávku zaměstnance použít jako důkaz u soudu, a řadu dalších. Neopomeneme ani nejdůležitější novinky pro rok 2019.

Lektorka:

Mgr. Lucie Demeterová

Má více než 12-ti letou praxi. Nejprve poskytovala právní poradenství v rámci nadnárodní společnosti Deloitte Advisory s.r.o. a poté vystupovala v roli podnikového právníka. Jelikož se rozhodla pro samostatnou advokátní kancelář, pro získání patřičných zkušeností absolvovala také praxi v advokátní kanceláři. Služby poskytuje v oblasti IT práva a ochrany osobních údajů, práva obchodního, pracovního a nemovitostí.

 

V ceně semináře je zajištěno občerstvení.

Soubory ke stažení

akce_cs/1554188325_cs_pozvanka.pdf 102.05 KB stáhnout