Pracovní právo prakticky, aneb zaměstnavatelem…

Pracovní právo prakticky, aneb zaměstnavatelem bez potíží

Datum: 28.02.2019

Čas: 09:00 - 13:00

Místo: Zasedací místnost České Pojišťovny, Holečkova 418, Strakonice

Obsazenost: volno

Online přihláška:-

Cena: Cena pro členy: 900,- (vč. DPH) Cena pro ostatní: 1200,- (vč. DPH)

Garant akce:   Blanka Ratajová | ratajova@jhk.cz | Tel.: +420 724 613 943
Pracovní právo prakticky, aneb zaměstnavatelem bez potíží

Být v dnešní době zaměstnavatelem není zcela určitě nic snadného. Na zaměstnavatele jsou kladeny čím dál tím větší nároky a bývá složité všechny staré, nové či staronové povinnosti nejen správně pochopit a plnit, ale často už jen, při té legislativní "smršti" zaznamenat.

Nabízený seminář má za cíl jediné. Stát se Vám praktickým průvodcem v pracovněprávních otázkách či problémech, se kterými se v rámci praxe naší advokátní kanceláře opakovaně setkáváme.

Obsah semináře: 

  • DYI (udělej si sám) revizi pracovní smlouvyBudeme rádi, pokud si na seminář přinesete vzorovou pracovní smlouvu, kterou u Vás používáte. Společně projdeme bod po bodu ustanovení, která doporučujeme, aby v pracovní smlouvě byla obsažena a Vy tak budete mít možnost si ihned ověřit, zda ji máte v pořádku či zda je nutné něco změnit.
  • Nejčastější chyby a jejich řešení

Oblasti, u kterých se můžete jako zaměstnavatel napálit je spousta, upozorníme Vás na ty opravdu problematické a nastíníme možnost jejich řešení (souběh funkcí, faktický pracovní poměr, mzdový výměr vs. dohoda o mzdě, nárokové a nenárokové složky mzdy, místo výkonu, kdo podepisuje za zaměstnavatele, použití kamerových systémů a další monitoring zaměstnanců).

  • Vybraná témata pohledem našich klientů

- Lékařské prohlídky zaměstnanců a zdravotní posudky

- Zaměstnávání cizinců

- Agenturní zaměstnávání

- GDPR

  • Aktuální rozhodnutí soudů a novinky v pracovním právu

Právo je živé a neustále se vyvíjí. V dnešní době tak již nelze spoléhat pouze na znění zákona. V rámci semináře se dozvíte, jaká jsou aktuální rozhodnutí soudů v této oblasti, a na co si tak dát pozor. Dozvíte se tak např., jak správně spočítat přesčasy na pracovní cestě, zda je lhůta pro podání žaloby na neplatnost výpovědi opravdu jen 2 měsíce, jaké (ne)mohou být důvody pro výpověď/okamžité zrušení pracovního poměru, zda lze tajně pořízenou nahrávku zaměstnance použít jako důkaz u soudu, a řadu dalších. Neopomeneme ani nejdůležitější novinky pro rok 2019.

Lektorka: Lucie Demeterová, advokátka (12 let praxe)

Soubory ke stažení

Pozvánka 118.97 KB stáhnout