Jak ochránit organizaci před spy-ware aneb "kauza…

Jak ochránit organizaci před spy-ware aneb "kauza Huawei" v praxi

Datum: 18.03.2019

Čas: 09:15 - 13:30

Místo: Jihočeská hospodářská komora, Velká zasedací místnost

Obsazenost: volno

Online přihláška:-

Cena: Cena pro členy: Zdarma Cena pro ostatní: Zdarma

Garant akce:   Mgr. Šárka Bělohlavová | belohlavova@jhk.cz | Tel.: + 420 727 966 254
Jak ochránit organizaci před spy-ware aneb "kauza Huawei" v praxi

Jihočeská hospodářská komora připravila ve spolupráci se společností CITADELO Czech Republic, s.r.o. další workshop v rámci projektu Pohraniční region 4.0 - společně.digitálně.utvářet.

Tentokrát otevřeme téma bezpečnosti software a hardware od třetích stran a zaměříme na způsob, jakým lze ošetřit zadní vrátka ve firemních systémech. Workshop se zaměří na aktuální diskusi o sledovacích nástrojích zabudovaných do komerčních řešení a praktické kroky, jimiž lze rizikům sledovacích technologií předcházet. V přednášce budou uvedena podezřelá bezpečnostní odhalení software a hardware řešeních z posledních let nejen čínské výroby.

Kdy: Pondělí, 18. března, od 9:00 hod do 13:30 hod

Kde: Jihočeská hospodářská komora, Velká zasedací místnost

Posluchači se seznámí s odposlouchávacími technikami a metodami průmyslové a státní špionáže. Nebude chybět ani samotné představení možných opatření, jak vlastní organizaci před špehováním prakticky ochránit.

Cílová skupina: Vedoucí pracovníci IT oddělení, systémový administrátoři, manažeři zodpovědní  za IT a ochranu informačních aktiv, fnanční manažeři, osoby zodpovědné za management rizik.

Přednášející: Mgr. Martin Leskovjan, CITADELO Czech Republic, s.r.o.

Martin Leskovjan působí jako spoluzakladatel společnosti CITADELO v České republice a zaměřuje se na oblasti bezpečnosti automatizace a řízení průmyslových systémů a dále blockchainových aplikací a smart contracts. Tématům IT bezpečnosti, ochrany osobních údajů a právu IT bezpečnosti se věnuje od roku 2012, přednášel na hackerských kongresech v ČR i v zahraničí. Je držitelem certifikace ISO 27001. 

 

Návštěvníci workshopu si odnesou základní přehled o špionážních technikách a historických příkladech. Dále získají informace pro zajištění základní ochrany vlastního know-how nebo jiných citlivých informací před špionáží a sledováním, a to jak na technické, tak i právní úrovni. Zároveň bude akcentován problém eliminace rizik spojených se zabudovanými špionážními technologiemi v software/hardware.

 

Soubory ke stažení

Pozvánka 790.95 KB stáhnout