Česko-bavorská konference ZAMĚSTNANCI V DOBĚ…

Česko-bavorská konference ZAMĚSTNANCI V DOBĚ DIGITÁLNÍ

Datum: 30.11.2018

Čas: 12:00 - 22:00

Místo: Hotel Budweis, České Budějovice

Obsazenost: volno

Online přihláška:-

Cena: Cena pro členy: konference: 520 Kč, konference + společenský večer: 754 Kč Cena pro ostatní: konference: 880 Kč, konference + společenský večer: 1274 Kč

Garant akce:    https://prace.jcicr.cz/
Česko-bavorská konference ZAMĚSTNANCI V DOBĚ DIGITÁLNÍ

Vážení členové Jhk,
Jihočeská hospodářská komora, JCI South Bohemia a Wirtschaftsjunioren Bayern Vás zvou na česko-bavorskou konferenci Zaměstnanci v době digitální. Příjďte si poslechnout jaké aktuální dopady má digitalizace na jihočeské či bavorské podniky, jaké technické novinky můžeme využít v kancelářích či při vzdělávání zaměstnanců, či jak může digitalizace podpořit organizaci práce a rozhodovací procesy ve společnosti. V průběhu konference bude možné si i prakticky vyzkoušet brýle pro virtuální realitu v rámci Virtual Lab. Konference bude zakončena rautem a společenským večerem.

Program:

Účinné vedení firmy v době změn
Marlen Wehner je Product Marketing Manager ve společnosti Vogel Communications Group GmbH, vedoucí trenérkou a prezidentkou pro rok 2019 v organizaci Wirtschaftsjunioren Bayern.
Marlen Wehner ve svém příspěvku upozorní na nejrůznější léčky, které skrývá digitalizace pro manažery při vedení svých spolupracovníků.

Digitalizace a datová analytika v automotive
František Pánek, Vedoucí technologického centra a Barbora Schelová, ředitel HR, Robert BOSCH, České Budějovice nás nechají nahlédnout do aktuální situace a nejbližších plánů v oblasti digitalizace v českobudějovickém závodu a její dopadů na procesy v oblasti řízení lidských zdrojů.

Práce 4.0: Příležitost nebo frustrace
Martin Končok, vedoucí úseku podpůrných systémů Engel Strojírenská s.r.o., připojí praktické zkušenosti či očekávaný vývoj v možná někdy i trnité cestě při digitalizaci podniku.

Dopady Průmyslu 4.0 na trh práce v ČR – první poznatky
Miroslava Kopicová, ředitelka Národního Vzdělávacího Fondu, NVF se v současnosti věnuje velmi intenzivně výzkumu tématu Práce v éře digitalizace a byl zpracovatelem Akčního plánu Práce 4.0 pro Vládu České republiky. V příspěvku Miroslava Kopicová seznámí posluchače s nejnovějšími poznatky na úrovni České republiky.

Práce 4.0 jako příležitost pro evropský trh
Martina Dlabajová, poslankyně Evropského parlamentu, členka výboru pro zaměstnanost a sociální věci. Paní Dlabajová se soustředí na slaďování systému vzdělávání s potřebami trhu práce a vybavování mladých požadovanými dovednostmi, usiluje o větší spolupráci škol a zaměstnavatelů a zaměřuje se také na rozvoj dovedností nutných pro budoucí uplatnění na trhu práce.

Digitální asistentka – umělá inteligence v kanceláři?
Christian Reich, ředitel Technologieengel Consulting GmbH, v současnoti pracujeme v kanceláři v průměru jen 39% času produktivně. S novými technologiemi se produktivní čas může až zdvojnásobit! Konkrétní představení možnosti zavedení digitální asistentky či umělé inteligence do kanceláře.

Vzdělávání ve virtuální realitě
Karel Hulec, CEO at Solidax Ltd., Od výroby vlastních brýlí pro virtuální realitu přešel až k vývoji samotného softwaru. Společně s Tomášem Mariančíkem založili společnost vyvíjející metaverse Neos a získali pro ni investici v Silicon Valley. Nadšený futurista, kterého baví exponenciální technologie všeho druhu zlepšující naše životy představí konkrétní zkušenosti se vzděláváním ve virtuální realitě.

Agilita jako strategie v naší turbulentní době
Christoph Heumader, podnikatel Agile Software, se věnuje jako kouč a trenér už téměř deset let lean managementu, agilnímu řízení či kanbanu. Agilní řízení projektu je takové řízení projektu, které se vyznačuje připraveností a schopností rychlé reakce a má vynalézavý a přizpůsobivý charakter tedy je vhodným nástrojem pro rychlé změny, které digitalizace vyvolává ve firmách.

Práce 4.0 – Napětí mezi strojem a člověkem
Pascal Strnad – Vedoucí Cloudových služeb SAP pro střední a východní Evropu. Společnost SAP patří mezi svétové lídry v digitalizaci procesů. Pascal Strnad se zaměří na témata: Technologie jako příležitost pro zvýšení efektivity, Lidské schopnosti a kompetence vs. rutinní práce stroje a Jak SAP podporuje malé a střední podniky.

Workshop: Virtual Lab
Účastníci konference budou mít možnost pod vedením Leoše Kubíčka, jednatele společnosti Holistic Management, si vyzkoušet virtuální realitu v praxi. Lidský mozek lze naprogramovat skoro stejně jako počítač. Programovacím jazykem nevědomí je vedle neustálého opakování především silný prožitek. Jeho správné využití nám může cestu znatelně ulehčit. Virtuální realita umožňuje spuštění prožitku i osobám, kterým není práce s prožíváním vlastní.


Konference bude zakončena rautem a společným posezením v Hotelu Budweis.

Registrace a informace: https://prace.jcicr.cz/ + https://www.facebook.com/jcisb 

Soubory ke stažení

Pozvánka 863.28 KB stáhnout