Rada oblasti

Ing. Gabriela Jeřábková
Ing. Igor Tichý
KOH-I-NOOR Mladá Vožice a.s.
Ing. Jaroslav Beran
Rašelina, a.s.
Vladimíra Kroupová
Vladimíra Veselá - cukrářství s.r.o.
Ing. Václav Vomáčka
Micro - Epsilon Czech Republic, spol. s r.o.
Ing. František Kamlach
Vyšší odborná škola, střední škola, Centrum odborné přípravy
MgA. Petr Kukla
Regio Projekt s.r.o.
Dr. Josef Mičan
OSVČ
Jiří Macháček
Motor Jikov Strojírenská a.s.

Aktuálně

Jihočeská hospodářská komora přijme nového pracovníka na pozici Asistent/ka oblastní kanceláře Tábor. Více informací naleznete ZDE.

 

Historie

Oblastní hospodářská komora v Táboře je jednou ze čtyř komor, které stály u vzniku Jihočeské hospodářské komory v roce 2001. Původní okresní hospodářská komora vznikla 12. 7. 1993.

Posláním Oblastní hospodářské komory je působit na vytváření příznivého podnikatelského prostředí v Táborském regionu, zastupovat a prosazovat zájmy členských i nečlenských firem a poskytovat jim informační, poradenské a vzdělávací služby. K 31. 12. 2009 sdružovala oblastní komora 163 členů, z toho 11 velkých, 37 středních a 115 malých firem. Jsou zde zastoupeny firmy ze všech oborů podnikání a to jak podnikající fyzické osoby, tak osoby právnické. Činnost je organizována a řízena Radou oblasti, složené ze zvolených představitelů vybraných členských firem. Výkonným článkem je Oblastní kancelář v Táboře se dvěma stálými pracovníky.

Členové JHK, sdružení v Oblastní hospodářské komoře Tábor, se pravidelně setkávají 1x ročně na zasedání členů a několikrát v roce na podnikatelských fórech a setkáních. Tyto akce slouží ke vzájemnému poznání, předávání zkušeností a dávají jednotlivým podnikům možnost aktivně se podílet na činnosti komory a předkládat návrhy na její rozšíření a zlepšení. 

Spolupráce s městy

Soběslav

SOBĚSLAV

Město Soběslav má v současné době cca 7300 obyvatel. Leží na soutoku Lužnice a Černovického potoka v malebné jihočeské krajině 20 km jižně od Tábora. Na počátku svého vzniku byla Soběslav osadou na křižovatce dvou zemských cest - cesty Vitorazské vedoucí z Rakouska a Solné (Zlaté) stezky. Soběslav je turisticky atraktivní širokou možností kulturního a sportovního vyžití a krásnou přírodou.

http://www.musobeslav.cz

 
Tábor

TÁBOR

Město Tábor je dnes druhým největším jihočeským městem s více než 35 tisíci obyvateli a stalo se významným dopravním, hospodářským a kulturním centrem regionu. Romantická táborská krajina rozprostírající se v povodí poklidné řeky Lužnice patří díky velkému množství historických památek a svým přírodním krásám k nejnavštěvovanějším místům v České republice.

http://www.taborcz.eu

 
Planá nad Lužnicí

PLANÁ NAD LUŽNICÍ

Planá nad Lužnicí je město ležící na řece Lužnici, na hranici Třeboňské pánve a Vlašimské vrchoviny. Leží na frekventované silnici I/3 přibližně 6 km na jih od Tábora a 11 km severně od Soběslavi. Na východ od města povede dálnice D3. Příroda kolem Plané nad Lužnicí skýtá dobré podmínky pro pěší turistiku, vodní sporty, cyklistiku nebo projížďku na koni.

http://www.plananl.cz

 
Bechyně

BECHYNĚ

Město Bechyně leží v malebné lesnaté krajině na soutoku řeky Lužnice a říčky Smutné, cca 20 km od Tábora. Je proslulé výrobou keramiky, lázeňstvím, řadou památek staré i moderní architektury a turisticky přitažlivým okolím.

V okolí Bechyně najdou milovníci turistiky lokality s dobře značenými stezkami jak pro pěší, tak pro cykloturisty. Často navštěvovaným místem je údolí Lužnice pod Bechyní, kde skalní masiv obklopující řeku vytváří mimořádně romantická místa. Romantická příroda s malebnými zákoutími láká i k posezení. Řeka Lužnice je rájem rybářů.

http://www.mestobechyne.cz