Jindřichův Hradec

Rada oblasti

Ing. Zdeněk Pavlovský
Kasalova pila s.r.o.
Michal Švihálek
Hotel Concertino
Petr Pšenčík
PKD s.r.o.
Ing. Radek Dvořák
Stavitelství Blábolil s.r.o.
Ing. Ivan Šot
Swietelsky stavební s.r.o. JH
Jiří Holický
AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o.
Ing. Tomáš Blábolil
RBB INVEST a.s.
Ing. Josef Nejedlý
Fruko-Schulz s.r.o.
Ing. Bohdan Soukup
SOME J. Hradec s.r.o

Historie

Oblastní hospodářská komora v Jindřichově Hradci vznikla v dubnu 2001 sdružením dvanácti významných podnikatelských subjektů z Jindřichohradecka. V srpnu 2001 byla otevřena oblastní kancelář Jihočeské hospodářské komory v Jindřichově Hradci. Kancelář sídlí v budově ČSOB na náměstí Míru v J. Hradci a zajišťuje administrativní, organizační, poradenské i jiné služby pro podnikatele.

Členové oblastní hospodářské komory zvolili Radu oblasti Jindřichův Hradec, ve které jsou proporcionálně zastoupeny malé, střední a velké podniky jak z Jindřichohradecka, tak z Dačicka. Rada se schází na svých zasedáních 6x ročně. Dva členové oblasti J. Hradec byli zvoleni do představenstva JHK, jeden zástupce našeho regionu je členem dozorčí rady JHK. 

Oblastní hospodářská komora v Jindřichově Hradci úzce spolupracuje s městy J. Hradec a Dačice. Oblast a podnikatelé Dačicka jsou důležitou a nedílnou součástí Oblastní komory JH.
Spolupráce s městy Jindřichův Hradec a Dačice se datuje od roku 2004, kdy byly podepsány Smlouvy o spolupráci starosty obou měst a zástupců Jihočeské hospodářské komory - oblast Jindřichův Hradec.

Obě smluvní strany ve smlouvách deklarují zájem o prohloubení spolupráce podnikatelské sféry, reprezentované JHK s orgány místních samospráv s cílem posílení ekonomických vztahů. Obě města přispívají finančními částkami, které nejsou zanedbatelné, na provoz oblastní kanceláře v J. Hradci. Představitelé jednotlivých měst se aktivně zapojují do činnosti hospodářské komory a zúčastňují se různých akcí. 

Spolupráce s městy

Jindřichův Hradec

JINDŘICHŮV HRADEC

Jindřichův Hradec leží na řece Nežárce a žije zde přibližně 22 000 obyvatel. Město se může pochlubit bohatou historií, kdy už roku 1293 je poprvé označeno městem a zařadilo se tak mezi nejstarší města v republice. Vládlo zde mnoho prosperujících rodů a vznikla spousta klíčových odvětví např. pivovarnictví a soukenictví, díky kterým bylo město světoznámé, slavné a bohaté. 

http://www.jh.cz

 
Dačice

DAČICE

Město Dačice leží v nejjižnějším cípu Českomoravské vrchoviny na historickém území Moravy, ale patří přesto do Jihočeského kraje. Dačice jsou slavné pro mnoho cenných historických památek, malebné centrum a řadu kulturních festivalů. Také zde vznikl vůbec první kostkový cukr na světě roku 1843, vyroben J. K. Radem.

http://www.dacice.cz