Ze života firem: Soukromá škola EDUCAnet slaví 10…

Ze života firem: Soukromá škola EDUCAnet slaví 10 let v Českých Budějovicích

Ze života firem: Soukromá škola EDUCAnet slaví 10 let v Českých Budějovicích

1. 9. 2007 se v Českých Budějovicích objevila nová soukromá škola zcela odlišného typu. Studentům oboru gymnázia a IT technologií nabídla něco, co v jihočeské metropoli dosud chybělo: místo s batohem plným učebnic a sešitů chodili do školy s notebookem, ve třídě jich bylo kolem patnácti a učitelé pro ně připravovali tzv. e-learning, studijní materiály a testy v on-line podobě.

Od roku 2007 se leccos změnilo, ale mnohé zůstává stejné. EDUCAnet si i nadále zakládá na využívání notebooků a tabletů a minimálním počtu žáků ve třídách. Výukové metody se ovšem vyvíjejí, stejně jako e-learning, který škola stále zdokonaluje. Zábavná výuka, samostatné vyhledávání informací a diskuze žáků s učitelem se staly poznávacím znamením školy, která se ale přestěhovala na Lannovu třídu, přímo do centra Českých Budějovic. Zde, v příjemných prostorách, které se značně liší od klasických školních tříd, došlo i k dalšímu velkému kroku. EDUCAnet otevřel i novou soukromou základní školu. Zde se už nestaví tolik na práci s moderní technologií, spíše na minimálním počtu žáčků ve třídách a maximálním individuálním přístupu.


Výuka na EDUCAnetu, ať už na základní či střední škole, sleduje nové trendy ve vzdělávání a tvoří alternativu pro ty žáky a rodiče, kterým klasický vzdělávací model „napiš si – nauč se nazpaměť" nevyhovuje. Žáci do školy chodí rádi, panuje tu rodinná atmosféra a výuka je baví. Do další dekády vstupuje EDUCAnet s výbornou výchozí pozicí.

Vydáno: 05.10.2017