Technika všude kam se podíváš

Technika všude kam se podíváš

Technika všude kam se podíváš

Chcete prožít zcela netradiční den? Zajímají Vás novinky ze světa techniky, elektrotechnické vychytávky a triky? Pak neváhejte a přijďte si s námi vyzkoušet a zažít techniku na vlastní kůži.


„Technika, aneb poznávejte svět kolem nás formou hry", tak zní téma letošního zážitkového dne pro děti a rodiče, který se uskuteční ve čtvrtek 15. 6. 2017 od 10 do 18 hodin na českobudějovickém Výstavišti v pavilonu T1. I v letošním roce se bude celý T pavilón a jeho okolí blýskat těmi nejúžasnějšími technickými, vědeckými a řemeslnými zážitky, které jsou zde připraveny pro děti všech věkových kategorií, jejich rodiče a pedagogy. „Jedná se o výstavu s názvem Dobrodružství s technikou, kde bude vystaveno ke dvěma stovkám exponátů od 50ti jihočeských firem, odborných škol i zájmových organizací," dodává Lenka Vohradníková, ředitelka oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory České Budějovice.


Návštěvníci se mohou těšit na robota basketbalistu, 12ti metrový interaktivní kamion, drony, elektrické motokáry a kola, modely bagrů, motorů a lokomotiv, 3D tiskárny, svařovací simulátory a jiné další technické vynálezy. Zároveň si budou moci vyzkoušet laserovou střelnici, zapojit elektrický obvod, ovládat roboty a nebudou chybět ani logické úkoly, chemické pokusy a experimenty. Pro návštěvníky je také připravena nevšední science show, a to s přibližně dvouhodinovými intervaly.
Akci realizuje již třetím rokem Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů. Hlavním cílem výstavy je zábavnou a interaktivní formou seznámit návštěvníky všech generací s technikou a vědou, jejich současnými vychytávkami a novinkami, kterých si pro ně firmy a školy z Jihočeského kraje připravily i letos plný pavilón. Dle organizátorů se ale smysl výstavy prolíná do dalších oblastí, neméně zásadních.


„Dobrodružství s technikou je zcela ojedinělá záležitost, která mimo jiné představuje nejenom dětem, ale i rodičům a pedagogům techniku jako perspektivní obor. Snaží se tak zvýšit zájem mladé generace o studium technických a řemeslných oborů a i touto formou sdělit široké veřejnosti, že právě tyto obory jsou a budou trhem práce velmi vyhledávané. Na výstavě samozřejmě probíhá také výrazná propagace samotných vystavovatelů, ať už se jedná o odborné školy či významné nebo aktivní a rozvíjející se firmy, kteří svou účastí jednoznačně potvrzují svou vyspělost a stabilitu," sdělila Lenka Vohradníková.


Akce se uskuteční pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, hejtmana Jihočeského kraje a primátora města České Budějovice. Výstava je realizována za finanční podpory Jihočeského kraje, Statutárního města České Budějovice, Generálního partnera Robert Bosch s.r.o. a hlavních partnerů, kterými jsou MOTOR JIKOV Group a.s., Jihočeská univerzita České Budějovice, Výstaviště České Budějovice, a.s. a HITRÁDIO FAKTOR.

Všechny tiskové zprávy JHK zde.

Vydáno: 12.06.2017


Soubory ke stažení

Tisková zpráva 440.44 KB stáhnout
Leták 766.52 KB stáhnout