Podnikatelský PES chystaný HKČR má zpřehlednit…

Podnikatelský PES chystaný HKČR má zpřehlednit zákonné povinnosti

Podnikatelský PES chystaný HKČR má zpřehlednit zákonné povinnosti

PODNIKATELŮM SE KONEČNĚ ULEVÍ OD BYROKRACIE. „PODNIKATELSKÝ PES" CHYSTANÝ HOSPODÁŘSKOU KOMOROU JIM ZPŘEHLEDNÍ ZÁKONNÉ POVINNOSTI

Počínaje rokem 2018 začnou mít podnikatelé ucelený přehled o tom, které povinnosti musí plnit podle českých zákonů. Napříč politickým spektrem získala Hospodářská komora podporu pro zavedení elektronického nástroje umožňujícího firmám a živnostníkům spravovat plnění jejich povinností přes internet. Novinka, za níž stojí tvůrce CzechPointů, jde na jednání Poslanecké sněmovny. Systém může podnikatelům ušetřit desítky miliard korun ročně.

„Je to snad poprvé, kdy politici nehledí na svou politickou barvu a chtějí se podílet na vyřešení největšího problému současného podnikání. Každá velká společnost i nejmenší živnostník si díky tomuto projektu bude moci snadno a rychle ověřit všechny povinnosti, které se týkají právě jeho odvětví a právě jeho profese," poznamenal prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý během tiskové konference, na níž Komora představila novinářům demo verzi Právního elektronického systému pro podnikatele (PES).

http://www.pespropodnikatele.cz/

Zdroj: HKCR

Vydáno: 11.04.2017


Soubory ke stažení

Tisková zpráva 176.50 KB stáhnout