Podnikatelská mise do Indonésie

Podnikatelská mise do Indonésie

Podnikatelská mise do Indonésie

Hospodářská komora České republiky organizuje za podpory z projektu na podporu ekonomické diplomacie MZV ČR (PROPED) doprovodnou podnikatelskou misi náměstka ministra zahraničních věcí ČR Miloslava Staška v termínu 5. – 10. května 2017 do Indonésie. Náměstek M. Stašek navštíví v průběhu mise rovněž Srí Lanku (3. 5. –6. 5. 2017), pro zájemce je tedy možné náměstka M. Staška na Srí Lanku rovněž doprovázet.

Mise je určena převážně pro firmy z energetiky a důlního průmyslu. V průběhu mise bude zorganizováno Česko-indonéské podnikatelské fórum v Jakartě (ve spolupráci s KADIN - Obchodní a průmyslovou komorou Indonésie a Velvyslanectvím ČR v Jakartě), dále se plánuje jednání na Ministerstvu energetiky (TBC), společenský podnik a další program se v současné době upřesňuje. Pro zájemce o účast rovněž na Srí Lance bude zorganizováno Česko-srílanské podnikatelské fórum a další jednání za účasti náměstka ministra M. Staška v Colombu.

Výše účastnického poplatku za misi do Indonésie činí 1.520,- EUR nebo 41.202,- Kč (výše účastnického poplatku pro členy HK ČR) či 1.600,- EUR nebo 43.370,- Kč (výše účastnického poplatku pro nečleny HK ČR). V případě Vašeho zájmu o účast v celé misi (rovněž část na Srí Lance) bude účastnický poplatek adekvátně navýšen. Účastnický poplatek zahrnuje: transfery (letecká doprava komerční linkou), ubytování po dobu mise se snídaní, poplatek za organizaci firemních jednání, službu pracovníků HK ČR po dobu mise a organizační náklady HK ČR spojené s přípravou mise.

Indonésie patří k trojici zemí s nejvyšším hospodářským růstem na světě (po Číně a Indii). Dle vyjádření prezidenta Indonéské republiky Joko Widodo ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí loňského roku tempem 5,18 % a ve třetím čtvrtletí tempem 5,02 %. Indonésie láká české firmy také velikostí svého trhu – jedná se o čtvrtmiliardový trh. Obrovský potenciál pro české exportéry skýtá energetický sektor, obzvláště hydro a geotermální energetika a dále větrná a solární energetika. V příštích letech je v plánu zvýšit celkový instalovaný výkon geotermálních elektráren až na trojnásobek (do roku 2025 by měl činit 5 gigawattů – pro ilustraci pětinásobek výkonu jednoho bloku Temelína). Geotermální potenciál Indonésie je stejný jako současný instalovaný výkon všech elektráren v zemi. Pro Indonésii je dále velmi významný těžební průmysl, neboť se v zemi nachází rozsáhlé zásoby nerostných surovin, především ropy a zemního plynu. Kromě toho jsou v Indonésii ještě významná ložiska komodit, jejichž světové ceny neustále rostou - mědi, cínu, niklu a zlata. V posledním období rovněž roste cena uhlí.

V případě Vašeho zájmu o účast v misi nám zašlete vyplněnou závaznou přihlášku (sken s podpisem + MS Word), formulář firemního profilu v Čj a Aj (MS Word) a slide pro prezentaci emailem na leinerova@komora.cz do 28. března 2017.

Na podnikatelskou misi se bude připravovat katalog českých firem společně s agenturou PP Agency. Každá účastnická firma bude mít základní zápis v katalogu zdarma. Ten se bude distribuovat partnerům na podnikatelských setkáních v uvedených městech a mohou zde inzerovat i firmy, které se mise účastnit nebudou. V tomto případě, prosím, kontaktujte přímo agenturu, která Vám sdělí podrobnější podmínky Vaší propagace: pí. Jarmila Čejkovská, cejkovska@ppagency.cz tel: 221 406 652.

Zdroj: www.komora.cz

Vydáno: 20.03.2017


Soubory ke stažení

Závazná přihláška 47.36 KB stáhnout
Profil ENG 34.06 KB stáhnout
Profil ČJ 97.00 KB stáhnout
Prezentace 270.93 KB stáhnout