Již za týden proběhne další ročník Týdne…

Již za týden proběhne další ročník Týdne vzdělávání dospělých v Jihočeském kraji

Již za týden proběhne další ročník Týdne vzdělávání dospělých v Jihočeském kraji

I v letošním roce budou mít zájemci o vzdělávání možnost seznámit se s nabídkou jihočeských vzdělavatelů a vyzkoušet si vzdělávání na vlastní kůži. V týdnu od 16. 10. do 22. 10. 2017 se totiž rozběhne další ročník Týdne vzdělávání dospělých v Jihočeském kraji.


Týden vzdělávání dospělých je celorepubliková akce, jejímž cílem je nejen upozornit na důležitost vzdělávání v dospělém věku, ale především zpřístupnit vzdělávání a ukázat pestrost její nabídky. „V Jihočeském kraji je jistě co ukázat a svědčí o tom i zájem jihočeských vzdělávacích institucí a firem, které letos nabídnou řadu ochutnávek. Od seminářů počínaje až po dni otevřených dveří," sdělila Dana Feferlová, ředitelka Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů, o.p.s., která je ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou ČB pořadatelem celé akce.


Letošní ročník zahájí konference „Vzdělávání v 21. století", která se uskuteční 10. 10. 2017 v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje. Michaela Fouňová z Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů, která má organizaci konference na starosti, upřesňuje, že celá konference se nese v duchu nových trendů, a to nejen prostřednictvím přednášek, ale také několika praktických ukázek. „V rámci konference se seznámí účastníci například s aplikacemi využívanými ve vzdělávání či virtuální realitou, která pomůže při nácviku prezentačních dovedností," doplnila Michaela Fouňová.


Týden vzdělávání letos nabídne přes 88 různorodých akcí, a to po celém jihu Čech. Nebudou zde chybět jak témata ze sféry zdraví, přírody, ale například i zvyšování našich kompetencí či kybernetické bezpečnosti, která je tématem číslo jedna v souvislosti s rozvojem internetu, sociálních sítí a současného on-line světa. Pro zájemce je účast na akcích zcela zdarma či za symbolický poplatek. Kompletní přehled akcí je k dispozici na stránkách www.tydnyvzdelavani.cz/akce/jihocesky-kraj a www.jsrlz.cz, prostřednictvím kterých je možné zjistit kde a kdy se jaká akce koná. Kontaktovat je možné také krajskou koordinátorku za Jihočeský kraj Martinu Karáskovou z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, email: karaskova@jcu.cz, tel: 389 032 066.


Akce je realizována Asociací institucí vzdělávání dospělých ČR, z. s. Pořadatelem akce je Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o.p.s. pod záštitou Jihočeského paktu zaměstnanosti. Nad akcí přejímají záštitu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská a primátor Statutárního města České Budějovice Ing. Jiří Svoboda. Akce je realizována s finančním přispěním Statutárního města České Budějovice.

Zdroj: JSRLZ

Všechny tiskové zprávy JHK ZDE.

Vydáno: 09.10.2017


Soubory ke stažení

Tisková zpráva 413.65 KB stáhnout