Aktuální novinky přinášejí řadu změn pro zájemce…

Aktuální novinky přinášejí řadu změn pro zájemce o projekt Režim Ukrajina

Aktuální novinky přinášejí řadu změn pro zájemce o projekt Režim Ukrajina

Na pilotní projekt Ukrajina navazuje od srpna 2016 „Režim Ukrajina", který v roce 2017 přináší pro své zájemce mnoho novinek. Hospodářská komora České republiky se podílí na kooperaci s příslušnými ministerstvy za účelem urychlení procesu vyřizování žádostí o zaměstnanecké karty, čímž umožní českým firmám zaměstnávat středně a nízko kvalifikované pracovníky z Ukrajiny zrychleným režimem.


Jednou z mnoha dlouho očekávaných novinek v rámci projektu Režim Ukrajina je navýšení kvót na příjem žádostí o zaměstnanecké karty. Od 1. 4. 2017 jsou kvóty navýšeny na 660 žádostí měsíčně a od 1. 5. 2017 budou navýšeny na 800 žádostí měsíčně. „Důvodem navýšení je zkrácení procesu přijímání a vyřizování jednotlivých žádostí zájemců o zaměstnanecké karty pro ukrajinské pracovníky," sdělila Lenka Vohradníková, ředitelka oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory České Budějovice.


Žadatelé, kterým byl přiřazen termín po 15. 3. 2017, budou telefonicky informováni Generálním konzulátem ve Lvově, který jim sdělí nový dřívější termín pro podání žádosti. Změny se dotknou rovněž systému informování o termínech podání žádosti ve Lvově. „Oproti loňskému roku, kdy byli kontaktováni především jednotliví žadatelé, bude nově Generální konzulát ve Lvově v této věci informovat přímo zaměstnavatele. Zaměstnavatel poté sám kontaktuje žadatele a zajistí, aby se uchazeč v daný termín dostavil na Generální konzulát a měl k dispozici potřebné podklady pro udělení zaměstnanecké karty," podotýká Lenka Vohradníková.


Cílem projektu je pomoci firmám zaplnit volná pracovní místa vysvětluje Lenka Vohradníková: „Je potřeba podotknout, že tento projekt rozhodně neohrožuje domácí uchazeče o práci, jak se možná mnozí domnívají a jak je mnohokrát i chybně prezentováno. Jde především o zaplnění dlouhodobých volných pracovních míst, která s ohledem na nedostatek pracovníků vedou firmy k omezování výroby a odmítání nových zakázek."


Chce-li se zaměstnavatel do projektu přihlásit, musí mít již předem vytipované konkrétní uchazeče o zaměstnání, neboť projekt Režim Ukrajina slouží jen pro urychlení podání žádosti o zaměstnaneckou kartu. „K dnešnímu dni požádalo na Jihočeské hospodářské komoře 70 jihočeských firem o obsazení 560 pracovních míst. Jihočeská hospodářská komora je jedním z kontaktních center, na které se firmy mohou obrátit v případě zájmu o vyřízení žádosti o zařazení do projektu," dodává Lenka Vohradníková.


Bližší informace k aktuálním novinkám k Režimu Ukrajina naleznete na stránkách Jihočeské hospodářské komory: http://www.jhk.cz/sluzby/projekt-rezim-ukrajina.html.

Všechny tiskové zprávy JHK zde.

Zdroj: JHK

Vydáno: 06.04.2017


Soubory ke stažení

Tisková zpráva 366.68 KB stáhnout